Panteři vzdorovali, ale první čtvrtfinále v Boleslavi prohráli

03.03.2019 • Redakce

Odehráli v Mladé Boleslavi mnohem lepší zápas než před třemi týdny v základní části superligy, jenže Panteři v úvodní duelu čtvrtfinále play off padli. Po porážce 2:5 prohrávají v sérii na čtyři vítězství 0:1, další duel sehrají dnes opět v Boleslavi.

Otrokovický gólman Michajlovič držel v sobotu večer čisté konto do 5. minuty, kdy ho překonal střelou z otočky Tomáš Chroust. První část však skončila nerozhodně, rychlý kontr hostů zakončil Kittel doťuknutím do prázdné brány.
Nerozhodný stav vydržel do 25. minuty, kdy vrátil favoritovi vedení kanonýr Curney. Stejný hráč za další tři minuty překonal Michajloviče podruhé. Pantery vrátil do kontaktu znovu Kittel a na přelomu druhé a třetiny mohli hosté srovnat z přesilovky. Jenže ji nevyužili a potom se trefovali už jen Boleslavští, jmenovitě Řehoř s Gruberem.
Panteři se v závěru snažili korigovat při risku bez gólmana, skóre se však nezměnilo. Jediný otrokovickým střelcem sobotního večera v Boleslavi tak zůstal Kittel.

Ml. Boleslav Domácí
5:2(1:1, 2:1, 2:0)
Otrokovice Hosté
Ml. Boleslav
Bauer(Musil) - Jelínek, Krzyžanek, Novák, Řehoř, Zakonov - Chroust.Ta, Chroust.To, Bína, Tokoš, Pluhař, Gruber, Höffer, Curney, Natov
Otrokovice
Michajlovič(Majrich) - Nagy, Petřík, Kostka, Čevela, Zimmner, Szweda - Sovják, Zapletal, Volek, Rožnovják, Jurčík, Gál, Pešat, Kittel, Kvapil

Technology Florbal MB - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 5:2

branky: 5. Tomáš Chroust, 25. Jiří Curney, 29. Jiří Curney, 49. Jan Řehoř, 58. Jakub Gruber - 14. Petr Kittel, 37. Petr Kittel; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 207; zásahy brankářů: Lukáš Bauer 32 - Radovan Michajlovič 44; po třetinách: 1:1, 2:1, 2:0;

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra hostů pana Michala Kvapila: "Dnešní zápas byl na velmi dobré úrovni a bylo vidět,že je již play-off a oba týmy věděly, o co se hraje. Hráli jsme dobře v obraně, zápas rozhodovaly naše neproměněné šance, které bychom měli v play-off využívat. Půjdeme se zregenerovat a připravit se zítřejší utkání, které budeme odehrát ještě lépe, než dnes. Věříme, že série bude dlouhá."

Komentář trenéra domácích pana Jana Pazdery: "Očekávaný průběh zápasu, soupeř dobře bránil, my hráli na balónu, tvořili si šance. Nakonec rozhodla produktivita, protože oba týmy si vytvořily více šancí, než bylo proměněno. Věřím, že zítřejší výkon bude z naší strany ještě o něco lepší."