Panteři zvládli přestřelku v Pardubicích, Kittel se blýskl hattrickem

Panteři po přestřelce vezou výhru 10:7 z Pardubic a vrátili se v tabulce na 5. místo.

Superliga 2019/2020, 6. kolo, ne 13.10.2019, SH Dašická Pardubice
Pardubice
PANTHERS OTROKOVICE B
7:10
0:2, 3:3, 4:5

Sokoli Pardubice - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 7:10

branky: 23. Petr Černý, 31. Jan Savický, 37. Ivo Teichman, 44. Adam Šmíd, 49. Jan Kourek, 55. Přemek Pakosta, 58. Ivo Teichman - 10. Petr Kittel, 16. Ladislav Gál, 22. Peter Nehila, 32. Jakub Haša, 35. Martin Ďuriška, 42. Matěj Kostka, 48. Lukáš Pešat, 52. Petr Kittel, 57. Petr Kittel, 58. Ladislav Gál; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 5:2; využití: 2:2; diváků: 220; zásahy brankářů: Martin Haleš ?, Martin Haleš ?, Martin Haleš ? - Radovan Michajlovič ?, Radovan Michajlovič ?, Radovan Michajlovič ?; po třetinách: 0:2, 3:3, 4:5;

Sestřih branek:

Pardubice: Haleš (Levínský) - Kaluža, Dlesk, Škeřík, Slabý, Klein, Prix, Formánek - Petr, Zozulák, Kourek, Teichman, Pakosta, Šmíd, Savický, Petržela, Žáček, Černý, Krigovský
PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Nagy, Szweda, Kvapil, Zimmer, Kostka, Koláčný, Zdražil - Petřík, Hrabal, Červenka, Pešat, Kittel, Kostolány, Gál, Haša, Nehila, Ďuriška, Vykopal

Superligový tým Hu-Fa Panthers Otrokovice vyhrál druhý zápas v řadě. V Pardubicích porazil domácí po divoké přestřelce 10:7 a díky čtvrtému vítězství v sezoně se po šesti kolech ukotvil na pátém místě tabulky. Třemi góly přispěl k výhře Petr Kittel, po Hrabalovi s Pešatem to byl už třetí hattrick Panterů v této sezoně.

Kittel načal svůj nedělní brankový účet v 10. minutě, v přestávce vedli hosté na východě Čech 2:0 po trefě Gála. Po gólově skromné úvodní třetině se pak v Pardubicích rozpoutala oboustranná kanonáda. V prostředí pasáži se oba týmy prosadily shodně třikrát, otrokovické góly přidali Nehila, Haša a Ďuriška, pro něhož to byla premiérová branka v otrokovickém drese.
Ještě překotněji se měnilo skóre v závěrečném dějství. Panteři si přitom neustále uzdržovali dvou až tříbrankový náskok. Vítězný gól dal symbolicky Kittel, který zkompletoval hattrick v 57. minutě, kdy zvyšoval na 9:6. Pardubického gólmana ještě překonali Kostka, Pešat a podruhé v zápase Gál.
Příští dva duely sehrají Otrokovice doma, v neděli 20. října od 18 hodin přivítají desátý Liberec

Komentář trenéra hostů Michala Kvapila: výborným výkonem Radovana Michajloviče a využití šancí jsme získali 3 body. Naše hra dozadu ale nesplňuje náš cíl na tom budeme pracovat. Domácí byli víc na míčku a hrozili smrtící střelbou naše minimální bloky musel zachraňovat Radovan. Děkuji soupeři za utkání.

Komentář trenéra domácích Ladislava Štancla: Co k tomu dodat. Neodehráli jsme vůbec špatný zápas, ale tolik gólů z nedůrazu, zbrklosti, ztrát prostě dostávat nemůžeme. Měli jsme více ze hry, ale opět nemáme ani bod.Jinak než tvrdou prací se z toho nedostaneme.

Další domácí zápas odehrají Panteři v neděli 20. 10. 2019 od 18:00 proti FBC Liberec