Florbalová neděle mladších žáků proběhla v Otrokovicích

Další díl, ze série turnajů čekal tentokrát mladší žáky Panthers Otrokovice na domácích parketech. Na domácí turnaj byl nominování před domácím publikem téměř všichni mladší žáci. Celkový počet činil 23 hráčů.

Tým pro celý byl rozdělen na dvě části. Zkušenější a ostřílenější hráči započali utkání proti Holešovu, které bylo opět velmi vyrovnané. Přes urputnou snahu a dřinu kluci vyválčili vítězství 3:2, které zařídil osm sekund před koncem zápasu útočník Tomáš Brázdil.

Do druhého utkání proti FbC Floorbee Orel Uherský Brod byli zařazení i další hráči, kteří netrpělivě vyhlíželi účast v turnaji. Utkání zaznamenalo spousty změn v sestavě oproti prvnímu zápasu a průběh hry byl podstatně florbalovější, než v prvním zápase. Domácí tým si poradil s druhým soupeřem z Uherského Brodu v poměru 4:1.

Před třetím utkáním byla naplánována procházka. Za slunečného prostředí vyrazili panteři okolo otrokovické přehrady na Šterkáči. Cílem bylo zapojit do třetího zápasu úplné nováčky, kteří měli před sebou první utkání v životě. Zkušení a starší hráči dostali tedy volno a do zápasu proti FBC Slovácko nastoupili nejmladší panteři ve své kategorii. Úvod zápasu se povedl a při prvním střídání zaznamenali pro povzbuzení i prví gól. Do poločasu se dvě nové formace spíše hledali a sehrávali. Po poločase, ale už se panteři otřepali z premiérových startů a začali přidávat jeden gól za druhým. Nováčci si zápas užili a připsali si vítězství 8:0.

Před zápasový rituál byl osvědčen, proto jsme se opět vydali na protažení k indiánovi, který byl zvolen novým maskotem týmu. Nováčci i méně vytěžování kluci si vybojovali prostor i v posledním utkání. Do prvního poločasu nastoupili kluci ve dvou formacích za účelem aktivní hry, střelbou i krásnými florbalovými akcemi. Vše se povedlo a zkušení hráči si poradili s výběrem z FBK Valašské Meziříčí 9:1. Do druhé části provedlo Valašské Meziříčí změnu na postu golmana. Panteři provedli změnu formaci, kdy zbývající formace nováčků dostal prostor pro celou druhou půli. Kluci srdnatě bojovali a žádné drama nepřipustili. Konečný stav utkání 9:2.