Bravo! Panteři si vynutili rozhodující pátý zápas semifinále v Kladně

První postupový mečbol Kladna jsme odvrátili. V neděli áčko Goldea Panthers Otrokovice přemohlo Kanonýry 4:3 a vynutilo si pátý rozhodující duel semifinálové série, který se odehraje v úterý na hřišti soupeře od 19 hodin.

1. Liga, 4. kolo, ne 24.3.2024, SH Štěrkoviště Otrokovice
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
Kanonýři Kladno
4:3
1:1, 2:2, 1:0

Goldea PANTHERS OTROKOVICE - Kanonýři Kladno 4:3

branky: 10. Ladislav Gál, 32. Martin Ležatka, 35. Lukáš Kubíček, 42. Vlastimil Červenka - 8. Vojtěch Pfaur, 25. Jakub Bohuslávek, 40. Matěj Stůj; rozhodčí: Kamil Sojka - Vladimír Černín; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 308; zásahy brankářů: Adam Kohút -3 - Ivan Ponomarev -4; po třetinách: 1:1, 2:2, 1:0

Sestřih zápasu:

Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Sovják, Kopecký, Kelemen, Kubíček - Gál, Vykopal, Červenka, Štourač J., Ležatka D., Ležatka M., Procházka, Štourač A., Šeďa, Hrtús, Kokeš, Brázdil
Kanonýři Kladno: Janoušek, Ponomarev - Bachmaier, Chroust Ta., Chroust To., Čika, Novák, Fojtík, Fišer, Janda, Procházka, Hübner, Spurný - Veselý, Kuchynka, Tomáše, Svačinka, Stůj, Pfaur

Stejně jako v sobotu jsme inkasovali první, za dvě a půl minuty ale kapitán Gál po souhře s Kopeckým srovnal. Také do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, v její polovině ale Martin Ležatka zblízka opět srovnal. Vyloučení Tadeáše Chrousta pak potrestal Kubíček a poprvé v domácích zápasech semifinále jsme se ujali vedení, o které jsme ale těsně před odchodem do kabiny přišli.

Drama gradovalo v závěrečné třetině, na jejím začátku se prosadil Červenka a nakonec to byl vítězný gól. Nejdříve jsme přečkali bez úhony oslabení a pak dlouhou power-play Kladna.