Ve čtvrtek Panteři v poháru vyzvou Ostravu

Ve čtvrtek se od 20 hodin na sportovní hale Štěrkoviště představí v druhém zápase osmi-finálové skupiny Poháru České pojišťovny před domácími diváky Hu-Fa Panthers Otrokovice a FBC Ostrava.

.

V prvním zápase ryze moravské skupiny Panteři porazili S. K. P.E.M.A. Opava na jejich hřišti 9:4. Čtvrteční soupeř Panterů sehrál velmi vyrovnané utkání s Bulldogs Brno, nicméně lépe z tohoto utkání vyšli brněnští, kteří ve velmi dramatickém zápase zvítězili poměrem 6:5.

S ostravským FBC se Panteři již letos jednou potkali v druhém kole Tipsport Superligy před televizními kamerami. I když v tomto utkání otrokovičtí vedli již od první minuty a v polovině zápasu vedli dokonce 3:1, po šedesáti minutách se radovali z vítězství hráči FBC, kteří utkání zvládli "otočit" a po výhře 4:3 získali všechny tři body do superligové tabulky.

FBC se podařilo v Tisport Superlize bodovat se svými přímými soupeři o play-off - již výše zmíněné vítězství nad Pantery doplnili ještě o výhru v Liberci, překvapivé vítězství na půdě Bulldogs Brno a roli favorita potvrdili i proti Kladnu v domácím zápase.

Ostrava získala 12 bodů a náleží jí v tabulce 5. místo, což je o dvě příčky výše, než jsou umístěni Panteři s 11 body. Utkání tedy slibuje velmi vyrovnaný boj do poslední minuty.

Zajímavostí je, že v sestavě čtvrtečního soupeře Panterů nalezneme dva hráče spojené s otrokovickým florbalovým klubem. Již třetí sezonu v FBC působí Adam Zbořil, který zažil roční angažmá v Panthers Otrokovice při jejich nejúspěšnější sezoně 2013/2014. Dalším hráčem, který v Otrokovicích působil je Petr Graclík, který odešel v roce 2015 do Ostravy, loni se však na jednu sezonu do Panterů vrátil, ale sezonu 2016/2017 započal opět v ostravském dresu.

Ve čtvrtek se od 20:00 těšíme na všechny fanoušky, kteří si najdou cestu na Štěrkoviště podpořit Pantery v boji o čtvrtfinále Poháru České pojišťovny. Výhra proti FBC Ostrava je místenka do expresu s mezizastávkou ve čtvrtfinále.