Dorost a junioři: nejstarší mládežnické kategorie uzavřely sezónu

Letošní ročník nelze v kategoriích dorostu a juniorů považovat za úspěšný. Fakta a důvody nám přiblížili trenéři a hráči v následujícím článku.

DOROST

V předsezónní přípravě bylo cílem především zapracovat na kondici hráčů a připravit je tak, aby v nadcházejícím ročníku měli dobrý základ pro těžké zápasy v nejvyšší dorostenecké soutěži. Během tohoto období se k týmu připojili ještě dva hráči z Uherského Brodu a jeden hráč z Hustopečí nad Bečvou, kteří bezproblémově do kolektivu zapadli.

K týmu se také připojili 4 talentovaní starší žáci, kteří do kolektivu skvěle zapadli a stali se pevnou součásti sestavy dorosteneckého týmu.

Na začátku ligového ročníku se ukázalo, že dobrý přístup k tréninkovému procesu vzal za své a celý kolektiv se výborně sladil jak na tréninkový proces, tak na zápasy samotné. Přes solidní vstup do sezony se bohužel na několik turnajů kvůli vysoké marodce tým vydával v okleštěné sestavě, což mimo jiné zapříčinilo umístění po skončení základní části v polovině tabulky.

V prvním kole play-off Panteři narazili na tým FBC Ostrava. V systému play-off hraném na dva vzájemné zápasy se bohužel projevila největší bolístka týmu, a to je proměňování šancí. Po prvním, i přes prohru, dobře odehraném zápase, se v zápase druhém tým nesetkal s ideální formou a ostravské FBC vystavilo Panterům stopku.

"Sezona pro nás skončila zklamáním, nicméně se během ní ukázalo, že v týmu jsou talentovaní hráči, kteří by mohli za předpokladu dobré tréninkové morálky pomýšlet na nejvyšší mužskou soutěž,“ konstatoval závěrem trenér dorostu Jaromír Malina.

V měsíci květnu čeká dorostence v tréninkovém procesu přestávka, následně od června započneme letní přípravu na další sezonu.

JUNIOŘI

Letošní sezonu juniorů nelze považovat za úspěšnou. Vše začalo již nevydařenou letní přípravou, kdy absence hráčů a nedostatečná příprava se následně odrazila na kondičce celého týmu po celou sezonu.

Začátek sezony byl ve znamení nových faktů, jak herního systému ligy juniorů, tak příchodu nového trenéra. Bohužel úvod ligy nám nevyšel, tým se dlouho sehrával a první vítězství tak přišlo až na konci října.

Celkově jsme se v celé sezoně potýkali se špatnou kondičkou, která se projevila v důležitých momentech zápasů. Bohužel navíc v průběhu sezóny tým přišel o trenéra a další motivace a příprava již nebyla ideální.

"Pozitivním faktem alespoň je, že parta kluků v kabině je dobrá a pro příští rok by tým, až na malé změny, měl zůstat ve stejném složení. Společným cílem určitě bude již nepodcenit letní přípravu a na další sezonu se mnohem lépe připravit tak, aby se to odrazilo ve zlepšeném výkonu a výsledcích," zhodnotil letošní rok kapitán juniorky Vojtěch Trenz.

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři