Historie Florbalového klubu Panthers Otrokovice

Florbalový klub Panthers Otrokovice vznikl v roce 1998, jako jeden z prvních florbalových klubů v České republice. Tehdy ještě sídlil v Holešově a začal působit ve 2. nejvyšší celostátní soutěži. O rok později našel klub útočiště v Otrokovicích na základní škole Mánesova, kde získal výborné zázemí. Škola investovala nemalé finanční prostředky do florbalového vybavení a učitelé Vlastimil Bukovjan a Josef Vaňhara tento nový sport v regionu rozvíjeli a formovali první hráče Panthers Otrokovice. Od roku 2000 se tým mužů usadil ve 2. lize, ve které působil dlouhých 9 let. Během těchto let sbíral oddíl úspěchy především v mládežnických kategoriích, kde se mu podařilo vychovat množství hráčů extraligových i reprezentačních parametrů. Ne nadarmo Otrokovice platily za líheň talentů, které si rozebíraly nejlepší kluby v celé České republice.

Po šedých letech ve 2. lize a po návratu extraligou otrkaných hráčů nastal raketový vzestup otrokovického florbalu, který zažil dva postupy za sebou. Nejprve do 1.ligy v roce 2010 a o rok později před 1340 diváky slavili Panteři postup do vysněné extraligy. 

Zde klub působil až do roku 2023. Po nepovedené základní části neúspěšně bojoval o záchranu a po 12 letech opustil elitu. Od sezóny 2023/2024 je účastníkem 1.ligy mužů.  

V roce 2014 zaznamenal klub Panthers Otrokovice svou nejúspěšnější sezonu v nejvyšší české soutěži, když postoupil v play-off až do semifinále, kde vypadl s Tatranem Střešovice 0:4 na zápasy. V témže roce postoupili Panteři do finále Poháru České pojišťovny, kde prohráli s Mladou Boleslaví 3:10.

V roce 2016 Panthers Otrokovice získali na mezinárodním florbalovém turnaji Czech Open bronzovou medaili v kategorii "Pro".

Ve florbalovém klubu Panthers Otrokovice působí či působilo i několik hráčů s reprezentačními zkušenostmi, mj. Radovan Michajlovič, Karel Ťopek, Michal Nagy, Lukáš Uhrinovský, Lukáš Petřík, Jaroslav Vaněk nebo Marek Matejčík. Mezi aktuální lídry týmu patří kapitán Laco Gál, František Vykopal a pamětník postupu do nejvyšší soutěže Tomáš Sovják.  

Klubové úspěchy

2004 – Mistr České republiky – mladší žáci

2007 – vicemistr České republiky – junioři

2010 – postup do 1. ligy – muži

2011 – postup do extraligy – muži

2014 – 4. místo extraliga - muži

2014 – 2. místo Pohár České pojišťovny - muži

2016 – 3. místo Czech Open (kategorie Pro) – muži

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři