Dorostenci na turnaji v Brně

úterý 20.6.2017 • Matěj Kostka

Dorostenci vyrazili na turnaj s kompletní sestavou, která nedávno zažila postup do první ligy dorostenců.

Panthers Otrokovice U17 – Hippos Žďár n. Sázavou 4:2

V první hrací den Panteři nejprve narazili na tým Hippos Žďár nad Sázavou. Úvod utkání se dorostencům příliš nevydařil, když brzo inkasovali a problém jim dělal i důrazný soupeř. Ve druhé půli se však dokázali do zápasu vrátit a připsali si první vítězství na turnaji 4:2.

Intelligence Bulldogs Brno Orange – Panthers Otrokovice U17 1:4

Ve večerním utkání Pantery čekal „domácí“ soupeř itelligence Bulldogs Brno Orange. Otrokovice již nic nepodcenily a proti zvučnému soupeři se snažili všichni hráči ukázat. Po velmi dobrém výkonu slavili druhou výhru 4:1.

Panthers Otrokovice U17 – Black Angels White 4:1

V pátečním ranním zápase se Pateři postavili proti Black Angels White. Toto střetnutí již od začátku napovídalo, že se rozhodně nebude hrát v rukavičkách a zejména mladším hráčům chvilku trvalo, než si zvyklo na ostrou a rychlou hru soupeře. I když někteří hráči si ze zápasu odnesli šrámy, mohlo je těšit třetí vítězství a jistota prvního místa ve skupině po výhře 4:1.

Panthers Otrokovice U17 – FBC Droždín 5:1

V posledním zápase základní skupiny Panteři narazili na olomoucký tým FBC Droždín. I přes prohru by dorostenci skončili na prvním místě tabulky, které jim zaručovalo přímý postup do šestnácti finále. Nikdo z hráčů však nechtěl zápas jen odevzdat, a i v posledním zápase skupiny se Panteři radovali z vítězství 5:1. Skupinovou fázi zvládli takříkajíc bez ztráty kytičky.

1.kolo play-off:

Panthers Otrokovice U17 – ŠK 1.FBC Trenčín 3:2

Následující den jim byl v 16/finále přidělen tým ŠK 1. FBC Trenčín. V zápase s předním slovenským týmem se dostali velmi rychle do vedení 3:0. Ve druhé půli však přišla „hluchá“ pětiminutovka, kdy hráči zbytečně chybovali a soupeř se dotáhl na rozdíl jediné branky. Zlepšený výkon a hlavně fantastické zákroky brankáře Vičánka více soupeři nedovolili, a tak se mohli Panteři radovat z postupu do osmifinále po výhře 3:2.

Osmifinále play-off:

Panthers Otrokovice U17 – Sk JeMoBu 5:2

Ve večerním zápase Panteři narazili na moravský tým Sk JeMoBu. Na soupeři bylo znát, že turnaj je hodně fyzicky náročný a už od prvních minut Otrokovice prokazovaly větší kvalitu. Dorostenci žádné drama nepřipustili a po výhře 5:2 se radovali z postupu mezi 8 nejlepších týmů turnaje.

Čtvrtfinále play-off:

Panthers Otrokovice U17 – inteligence Bulldogs Brno Black

V nedělním čtvrtfinále narazily Otrokovice na tým itelligence Bulldogs Brno Black. „Domácí“ tým prokazoval od prvních chvil velkou kvalitu a pro spoustu hráčů, již tak hodně unavených, byl tento soupeř nad jejich síly. To však neměnilo nic na tom, že se Panteři snažili zápas vybojovat srdcem. Bohužel za stavu 1:1 přišlo vyloučení, které soupeř potrestal a následně přidal 2 slepené góly, čímž prakticky zápas rozhodl. Velká snaha bohužel nestačila a dorostenci se tak rozloučili s turnajem prohrou ve čtvrtfinále 1:4.


Komentář trenéra Jardy Maliny: “Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu trenérského týmu ve složení Jaromír Malina, Josef Štourač a Lukáš Uhrinovský za skvělý přístup k turnaji nejen na hřišti, ale i mimo něj. Děkujeme také všem hráčům z ostatních kategorií, kteří dorostence podporovali v zápasech play-off skvělým fanděním!“


Sestava: Martin Vičánek, Filip Doležal – Martin Janeček, Radim Jančík, Michal Samohýl, Jiří Štěpánek, Jakub Zdráhal, Kryštof Zouhar, Josef Šťourač, Jakub Zdražil, Jan Hrtůs, Petr Kopčil, Daniel Popovský, Dalimil Krčma, Petr Pšenčík, Ondřej Kahoun, Pavel Řezáč

Statistiky: Janeček 9 (7+2), Jančík 8 (6+2), Samohýl 6 (2+4), Štěpánek 6 (2+4), Zdráhal 3 (3+0), Zouhar 3 (1+2), Šťourač 2 (2+0), Zdražil 2 (0+2), Hrtůs 2 (0+2), Kopčil 1 (1+0), Popovský 1 (1+0), Krčma 1 (1+0), Pšenčík 1 (0+1), Kahoun 1 (0+1)