Dorostenci přivezli z Brna tři body

úterý 26.9.2017 • Matěj Kostka

O uplynulém víkendu odehráli dorostenci své první zápasy v první lize, do které postoupili v loňské baráži. V sobotu hráli dvě utkání na sportovní hale CESA VUT v Brmě, kde jejich soupeři byli brněnský Hattrick a Kopřivnice.

V prvním zápase nejvyšší dorostenecké ligy se Panteři utkali s brněnským Hattrickem, který minulou sezónu patřil k těm nejlepším týmům. Od úvodního hvizdu bylo velmi vysoké tempo a co je důležité, že Panteři byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli 6:3. Drželi míček častěji na hokejce a tlačili se do střelby. “První třetina byla nervózní, kluci se zbavovali míčku a chtěli za každou cenu dopředu. Pak se ale uklidnili a ukázali, ze jsou na míčku silní. K vidění byly hezké kombinace, ale i jednoduchá hra s cílem zakončovat každou situaci. Na to, že kombinaci a taktice se na tréninku vůbec nevěnujeme, jsem byl s výkonem spokojený. Kluci do toho dali všechno a zasloužili si vyhrát.”

V druhém zápase čekal Pantery papírově slabší soupeř, Kopřivnice. I když Panteři skvěle začali a po 7mi minutách vedli 2:0, poté značně polevili a nakonec prohráli 3:5. “Kluci do zápasu vstoupili dobře, ale po druhé vstřelené brance vypnuli motor a hráli daleko pod své možnosti. Prohrávali souboje, byli nervózní a nesoustředění. Toto se nám nesmí stávat. Byli jsme taky často vylučovaní, což nás stalo zápas. Pokud se příště vyvarujme těchto nedostatků, tak se nebojím o minimálně hezkou hru z naší strany.”

V tabulce jsou dorostenci po prvním hracím víkendu, ve kterém získali tři body, jsou se skóre 9:8 na průběžném šestém místě skupiny D. Další utkání odehrají 7. 10. v Bystřici pod Hostýnem, kde budou hrát proti itelligence Bulldogs Brno a Florbalu Vsetín.