Dorostenci se vrací na první místo

Dorostence v sobotu čekaly zápasy 15. a 16. kola 2. zlínské ligy dorostenců. Na tento turnaj bylo nominováno i 6 starších žáků, kteří předvádí výborně výkony ve své kategorii a měli možnost si vyzkoušet konfrontaci i se staršími hráči.

V prvním zápase se Panteři střetli s týmem FBK Valašské Meziříčí. Poslední tým tabulky neměl příliš velké ambice proti otrokovickým hráčům, tudíž většinu herního času velmi precizně bránil. Po první třetině Panteři vedli pouze 1:0, ale po druhé třetině, kdy se útočníci i obránci rozstříleli a na soupeři se začala projevovat únava, byl už stav zápasu 7:0. Ve třetí třetině Panteři zaokrouhlili na deset, avšak i z jedné ze sporadických šancí soupeře brankář Vičánek nešťastně inkasoval, kdy se míček vyražený na tyčku odrazil zpět do ruky a následně putoval odrazem za brankovou čáru. Panteři tedy splnili povinnost a v prvním zápase zvítězili 10:1. V tomto zápase se prosadili oba debutanti v dorosteneckém dresu – Ondřej Kahoun i Dalimil Krčma, kteří nejen v tomto zápase podali velmi dobrý výkon.

V druhém zápase hracího dne se Panteři střetli se Zlín Lions. Od prvních minut bylo znát, že se bude hrát zápas velmi kvalitní, plný tvrdých osobních soubojů, florbalových dovedností a brakářských zákroků, kterých za sezonu ve Zlínksém kraji moc nebývá. První šance si vytvářeli zlínští Lions, ovšem brankář Vičánek dal jasně najevo, že prostřelit jej bude chtít více iniciativy, než kolik zatím soupeř ukázal. Do vedení šli o chvíli později Otrokovice, když obránce Zdražil prostřelil zlínského brankáře. V druhé třetině měli Panteři hru více pod kontrolou, než v třetině první. V polovině zápasu přidal druhou branku Ondřej Kahoun, následoval ho před sirénou skórující Petr Kopčil. Na začátku třetí třetiny se prosadili i zlínští hráči, ovšem více gólů jim brankář Vičánek nedovolil. Ve třetí třetině se trefil opět Kopčil, který vstřelil poslední gól zápasu a utkání Panteři zvítězili 4:1.

Dorostenci v obou zápasech předvedli velmi dobrý výkon. V druhém zápase, který snesl i díky skvělé hře soupeře ty nejvyšší měřítka, si skvělou týmovou hrou a obětavými zákroky při defenzivě vybojovali první místo, byť o skóre, před Zlín Lions.