Dorostenci v polovině soutěže drží krok s nejlepšími

Dorostenci PANTHERS OTROKOVICE se drží na špici nejvyšší dorostenecké soutěže

Ve druhé sezóně v nejvyšší dorostenecké soutěži si Panteři prozatím vedou tak trochu nad plán. Po 10-ti zápasech jsou na prvním místě, ale druhé Vítkovice, které mají o 3 body méně, mají o dva zápasy méně. To nemění nic na tom, že mladíci předvádí každým zápasem lepší výkony a na této pozici jsou zcela zaslouženě.

Panteři vstoupili do sezóny hned dvěma výhrami, když na prvním turnaji v Brně porazili nováčky soutěže, 1.AC Uherský Brod a poté i silné Bulldogs Brno. Následný turnaj v Ostravě čekal pantery velmi těžký los, když narazili na oba ostravské celky. Proti domácím FBC sahali po třech bodech, když 8 vteřin do konce byli o dva body obráni diskutabilním vyrovnáním, které pravděpodobně nemělo platit. Poté zcela zaslouženě prohráli s Vítkovicemi, což také byla v probíhajícím ročníku jediná porážka.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé, baskebalové hřiště, boty a dítě

Další výjezd čekal mladíky z Otrokovic v polovině října, kde je opět v Ostravě čekal Havířov a Olomouc, týmy ze spodní části tabulky. “Věděli jsme, že oba zápasy budou velmi náročné, i když se jak Havířov, tak Olomouc nacházejí ve spodní části tabulky, tak jsou to velmi nepříjemní soupeři. Ale neponechali jsme nic náhodně a zaslouženě se vrátili na vítěznou vlnu,” komentuje trenér dorostu, Miroslav Koníček.

Panteři i nadále tvrdě trénovali a výsledky přišly i na dalším turnaji. V Havířově opět narazili na domácí Havířov a velmi nepříjemné Gullivery z Brna. I díky skvělým přesilovým hrám Panteři oba velmi těsné zápasy zvládli dotáhnout do vítězného konce a odjížděli domů s šesti body. “Přesilovky nám zatím jdou skvěle, z 11 přesilovek máme 9 vstřelených branek, což je podle mě neskutečné číslo. Musíme ale zapracovat na oslabeních, kde už nejsme tak úspěšní a nebráníme tyto situace dobře,” chválí, ale zároveň nabádá ke zlepšení své hráče trenér Koníček.

Na obrázku může být: 2 lidé, plavání a bazén

Na poslední turnaj si Otrokovice zajely do Brněnské VUT haly, kde je čekal tým ze spodní části tabulky, MVIL Ostrava, a nevyzpytatelná Kopřivnice. Zatímco první zápas byl jednoznačný a hrálo se prakticky na jednu branku, ve druhém utkání už Panteři museli zabrat, aby nakonec zvítězili dvoubrankovým rozdílem 4:2.

“Máme široký kádr, což je pro nás velké plus a můžeme tak střídat hráče dle potřeby a výkonnosti. Kluci moc dobře ví, že musí makat a své místo si musí zasloužit a vybojovat. Já osobně nerad sleduji tabulku po pár odehraných zápasech, raději se dívám na výkonnost týmu, která jde podle mě zápas od zápasu nahoru. Pomalu se blížíme k tomu, co bychom chtěli kluky naučit, ale ještě zdaleka nejsme tam, kde bychom chtěli být. Společně s Pepou (Josef Štourač - asistent trenéra) si ale myslíme, že má tým na víc a předvádí dle nás 80% z toho, na co má. Velmi důležitý test nás čeká na domácím turnaji, kde se utkáme s FBCčkem (Ostrava) a Bulldoky (Brno). Tady se ukáže síla a kvalita našeho týmu. Chtěl bych tímto pozvat všechny fanoušky, aby nás přišli podpořit. Kluci to budou potřebovat.”

Domácí turnaj Panteři odehrají 16.12.2018 na SH Štěrkoviště, kde od 10:00 vyzvou FBC Ostrava a od 14:30 Bulldogs Brno. Zveme všechny fanoušky.

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři