Elévci dobyli Ostrava Cup a vezou zlato

Naši malí Panteři v kategorii elévků pokračují ve vítězné šnůře, po titulu na pražském PFC vezou zlaté medaile i z ostravského turnaje Ostrava Cup. Turnaje se zúčastnili i naši junioři, více o průběhu si přečtěte v našem článku.

ELÉVCI

Tento turnaj se hraje již systémem 5+1 a tím započala příprava na vrchol sezóny – Brno Open Game 2024. Na turnaj bylo nominováno 19 hráčů a záměrem bylo postupně poslat na hřiště všechny.

Už v pátek nás čekaly 2 zápasy ve skupině. Oba začaly z naší strany nervózně, nedařilo se nám proměnit šance a dlouho byly oba zápasy 0:0. I přes menší smůlu se nám podařilo skórovat a oba zápasy jsme shodně vyhráli 6:0.

V sobotu nás ve třetím zápase skupiny čekal velmi těžký soupeř – 1. SC Tempish Vítkovice Aligátoři, kteří také své první dva zápasy vyhrál. Byl to vyrovnaný zápas, kde měly šance oba týmy. Zápas měl vysokou kvalitu a bylo jen otázkou času, kdo bude mít víc štěstí a skóruje. Nakonec jsme to byli my, kdo dal první gól. Vítkovice následně musely trochu víc otevřít hru a díky tomu jsme vedení navýšili na 3:0. Až v závěrečné power-play dokázal soupeř snížit na konečných 3:1. Díky tomuto vítězství jsme vyhráli skupinu a ve čtvrtfinále jsme mohli očekávat „lehčího soupeře“.

A byl tým FBC Mohelnice – ten stejný, který jsme měli ve skupině. Kluci začali čtvrtfinále vlažně a prohrávali 0:1, ale ještě do poločasu zápas otočili a přesvědčivě zvítězili 11:1 a zaslouženě postoupili.

V semifinále nás čekal neznámý soupeř – K1 Florbal Židenice. Od začátku se hrálo ve velkém tempu a byla cítit i mírná nervozita. Po prvním poločase jsme vedli 2:0 a vše vypadalo dobře, ale po jednom oslabení se soupeři podařilo snížit a zápas byl napínavý až do konce. Nakonec vše dopadlo dobře a kluci se mohli radovat z postupu do finále.

Ve finále jsme se znovu střetli s 1. SC Tempish Vítkovice Aligátoři. Scénář ze zápasu ve skupině se opakoval. Velmi vyrovnaná bitva. Hrálo se ve vysokém tempu. Na konci poločasu nás zastavila dvě vyloučení, kdy jsme hráli dokonce v oslabení 3:5. Kluci to s vypětím všech sil ubránili a do druhého poločasu jsme už vstoupili opět v plné síle.

Pokračovalo se ve vysokém tempu, kdy bylo vidět, že soupeř chce tentokrát urvat vítězství pro sebe. Ale naši kluci se nedali a z před brankového prostoru se jim podařilo dvakrát zakončit a tím se dostat do pěkného vedení 2:0. Vítkovice ještě zkoušely odvolat brankáře, ale tentokrát se nám podařilo vybojovat míček a zakončit do prázdné branky na konečných 3:0.Pak se jen odpočítaly poslední vteřiny a kluci se mohli začít radovat společně s rodiči v hledišti z velkého vítězství.

"Kluci nám všem opět nachystali úžasný víkend. Všichni mají náš velký respekt. Jsme rádi, že si na turnaji zahrálo všech 19 hráčů. Moc děkujeme také všem rodičům, kteří nám celý turnaj fandili a podporovali nás," zhodnotil turnaj trenér Martin Kostka.

Na turnaji nás reprezentovali: Jakub Medek, Igor Norek, Dominik Hána, Michal Kostka, Alex Grivalský Miklík, David Zpěvák, Jan Svoboda, Adam Kulhánek, Tom Zavadil, Robin Matulík, Tom Stuchlík, Lukáš Vaculík, Simon Zavadil, Ondřej Drábek, Tom Vajdík, Ondřej Nešpor, Miroslav Šíme, Karel Šíma a Dominik Švec.

Trenéři: Martin Kostka, Igor Norek, Daniel Medek, Jana Grivalská Miklíková

JUNIOŘI

V této kategorii se turnaje zúčastnilo 13 týmů, které svedly boje ve třech základních skupinách.

Panteři sehráli ve skupině 4 zápasy se skórem jedné výhry a třech proher. Bohužel ve dvou zápasech se jednalo o velmi těsné porážky o jeden gól a tyto výsledky přisoudily našim klukům čtvrté místo ve skupině a postup jen do play-off B.

Zde ale kluci zabojovali, vyhráli v obou zápasech, kdy finále B museli rozhodnout až samostatné nájezdy a spravili si tak chuť po nevydařené základní skupině.