Hronek a Medek: Nabídky byly, ale rozhodli jsme se pro Otrokovice

Nové tváře Panterů Matěj Hronek (MH) a David Medek (DM) se rozpovídali o svém přestupu a aklimatizaci v Otrokovicích.

Váš odchod z Hattricku nebyl ideální. Vnímáte to tak, že jste potřebovali změnu?

MH: Ano, jak už jsem zmiňoval dříve. Rozhodl jsem se, že nebudu v Hattricku dál pokračovat. Faktorů tam bylo hned několik, největší z nich byl asi ten, že jsem měl s trenérem Markem Fialou odlišný pohled na spoustu věcí. 

DM: Ideální určitě nebyl. Já osobně jsem člověk, který změny moc nemusí, ale jsem rád, že se tak nakonec stalo.

Proč jste si vybrali právě Otrokovice? Měli jste i jiné nabídky?

MH: Nabídky jsem měl ještě z Bulldoků (Bulldogs Brno) a Znojma. Pak se ale ozval pan Kvapil, s tím že by byl rád kdybychom to zkusili v Otrokovicích. S Davidem Medkem jsme to řešili a dohodli se, že nabídku přijmeme.

DM: Dobrý tým, trenér a Superliga. Měl jsem, ale po zvážení všech faktorů mi vyšly nejlépe Otrokovice. Kromě dojíždění, zde nevidím mínus.

Jste rádi, že jdete společně do stejného mužstva?

MH: Kdyby David nešel se mnou, tak bych se možná rozhodl jinak. Dopadlo to ale nejlíp jak mohlo, takže naprostá spokojenost. 

DM: Ano, jsem za to rád. Tento faktor značně ovlivnil tuto volbu.

                         (David Medek)

Jaké jsou vaše první dojmy z nového působiště?

MH: Pocity jsou zatím velice dobré, myslím si, že kluci nás přijali dobře. Prostředí mi není úplně cizí a některé kluky znám už z dřívějška, např. Lukáš Petřík mě trénoval v dorosteneckých výběrech. 

DM: První dojmy za mě naprosto super. Jak už jsem zmínil v krátkém vyjádření k přestupu: kluci, trenéři i vedení zatím na jedničku.

Věříte, že v Otrokovicích bude mít tým vyšší ambice než Hattrick?

MH: Věřím že ano, Hattrick čeká přece jenom teprve druhá sezóna v Superlize, Otrokovice jsou stálý účastník, který dokáže potrápit i týmy z první čtyřky. Uvidíme, dáme do toho maximum.

DM: V to pevně doufám. 

Co od vás očekává trenér Kvapil?

MH: To je zatím ještě brzo odhadovat, přece jenom teprve v Otrokovicích trénujeme tři týdny.

DM: O nějakých konkrétních věcech jsme se ještě nebavili, ale udělám maximum, abych byl platným členem týmu.

                        (Matěj Hronek)

Jak vzpomínáte na vzájemné zápasy proti Otrokovicím?

MH: Abych pravdu řekl, tak proti Otrokovicím se mi nikdy dobře nehrálo (smích). Ale určitě jsem to bral tak nějak speciálně, protože Otrokovice jsou kousek od Brna, takže se to dá považovat za derby.

DM: Mě osobně se hrálo proti Otrokovicím dobře, protože mám rád florbalovější soupeře. Ale týmu jako takovému asi už tolik ne, jelikož jsme 2x prohráli. Snažím se moc utkání nerozlišovat, ale přeci jen to byl nejbližší soupeř, takže se to dalo brát jako derby a to je vždycky speciální a vyhrocenější, což si já osobně užívám.

Jak budete zvládat dojíždění z Brna do Otrokovic?

MH: Myslím si, že to bude v pohodě. Z Brna nás bude dojíždět více. Ještě k tomu, když bude řídit David Medek, tak to cestu máme za 30 minut sfouklou :)

DM: Zatím jsme měli docela smůlu na dopravní zácpy, takže doufám, ze to bude už jen lepší. Až začne semestr, bude asi složitější to skloubit s rozvrhy všech hráčů, kteří budou dojíždět, ale nezbývá nám nic jiného, než se s tím popasovat.

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy