Husková: Bylo to pohádkové zakončení sezóny

Barbora Husková, otrokovická rodačka a střelkyně zlaté branky, se rozpovídala o Superfinále, oslavách a pocitech ze samotného utkání.

Dala jsi vítězný gól v prodloužení Superfinále. Můžeš si přát více?

Stále tomu nemůžu uvěřit, že se to opravdu povedlo. Přát si teď více…nad tím vůbec nepřemýšlím. Bylo to pohádkové zakončení sezóny a já jsem strašně šťastná, že jsem se na tom takto mohla podílet!

V Superfinále jsi vstřelila celkem tři branky. Kam tenhle zápas ve své kariéře řadíš?

Určitě je to nejlepší Superfinále, které jsem zatím odehrála. Zároveň se mi konečně povedlo bodovat v nejdůležitějším zápase sezóny na klubové úrovni, takže si myslím, že to určitě mohu označit za jeden z nejlepších zápasů vůbec!

Vysloužila sis ocenění pro nejlepší hráčů Superfinále. Jak moc si toho ceníš?

Ocenění pro nejlepší hráčku si neskutečně moc vážím! Poděkovat bych chtěla hlavně holkám z týmu a trenérům, kteří mě celý zápas drželi nad vodou i za nepříznivého stavu!

Jak mohutné byly oslavy titulu?

Řeknu k tomu jen jedno…Spoustu věcí znám už jen z vyprávění od holek!😂

Superfinále se hrálo po měsíci od semifinále. Jak složité bylo se připravit na rozhodující zápas?

Nebylo to vůbec jednoduché. Když si vezmete, že celá sezóna i s letní přípravou a všemi přerušeními skrz Covid trvala rok, tak se mi tomu ani nechce věřit! Už jsme to chtěli mít hlavně za sebou. Samozřejmě jsme se těšili, ale to čekání nám přišlo nekonečné.

S Vítkovicemi jste vyhrály třetí titul v řadě. Který byl nejtěžší získat?

Poslední dvě Superfinále měli hodně podobný scénář. V obou případech jsme museli skóre otáčet, ale jelikož my se za žádného stavu nevzdáváme, tak výsledkem jsou dvě vítězství po neuvěřitelných obratech!

Koncept Superfinále je hojně kritizovaný. Souhlasíš, že by byla spravedlivější finálová série na více utkání?

Odjakživa jsem zastáncem finálové série. Z pohledu favorita je určitě vidina finálové série spravedlivější. Já to beru tak, že finálová série nabízí řadu benefitů hlavně pro hráčky a tím největším jsou kvalitní zápasy, kterých Extraliga žen nenabízí mnoho.

Jaký ohlas měl váš úspěch v rodných Otrokovicích?

Byla jsem z toho opravdu v šoku, kolik lidí v sobotu fandilo právě v mých milovaných Otrokovicích. Tato podpora pro mě moc znamená a moc za ni všem děkuji.

V souvislosti s tebou se mluví o odchodu do zahraničí. Která soutěž tě láká nejvíce?

Na toto téma Vás bohužel moc nepotěším, protože jsem vázána mlčenlivostí a nemohu se k tomu vyjádřit. Jediné co Vám můžu slíbit je, že se vše včas dozvíte! 

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy