Husková: Pohár mistryň je špičkou klubové sezóny

Otrokovická rodačka a úřadující mistryně Barbora Husková se s Vítkovicemi chystá na Pohár mistryň. Nejen o tomto vrcholu klubové sezóny se rozpovídala aktuálně nejlepší střelkyně Extraligy žen.

Mrzí Vás, že jste se nedostala do nominace na prosincové mistrovství světa?

Vzhledem k tomu, že jsem v uplynulém reprezentačním cyklu neabsolvovala žádnou akci byla jsem zařazením na emergency list zaskočena a na druhou stranu příjemně překvapena. Se samotnou účastí jsem moc nepočítala, takže mě to ve výsledku zas tak nemrzí.

O víkendu vás čeká Pohár mistryň v domácím prostředí. Jak moc se těšíte?

Tento turnaj je špička klubové sezóny. Hrajeme doma před zraky našich fanoušků, kteří dokáží vytvořit elektrizující atmosféru a na to se opravdu všechny těšíme! Doufám, že navážeme na úspěšná Superfinále před Ostravským publikem a ukážeme soupeřkám, kdo je tady doma!

Jaká máte ambice na turnaji?

Loňské umístění je zavazující a chceme na něj letos navázat! Víme však, že obhajoba loňského stříbra nebude vůbec jednoduchá! 

V extralize žen jste nejlepší střelkyní. Co to pro vás znamená?

Florbal je kolektivní sport, takže na prvním místě je pro mě vždy týmový výsledek a až pak osobní statistiky. Samozřejmě jsem ráda, že se mi daří. Je to však vždy výsledek práce cele naší lajny. Tímto to je zdravím a doufám, že nám to tak půjde i nadále!

V Otrokovicích trénujete mládež. Jak těžké je skloubit to s extraligou ve Vítkovicích?

Hodně lidí se nad tím pozastavuje, jak to vše můžu zvládnout, ale řídím se heslem VŠECHNO JDE, KDYŽ SE CHCE. Je to hodně o plánování času. Už jenom skloubit florbal se školou je někdy fuška a já si na zadá nasadila ještě trénování kluků, ale tato práce mě naplňuje a jsem ráda, že můžu předávat své zkušenosti dál. 

Najdete si čas i na Superligové zápasy Panterů?

Ještě když jsem hrávala za mládežnické kategorie Panterů, chodila jsem na službu pomáhat s pořádáním zápasů mužského Áčka. O totéž se snažím i teď, když se naskytne příležitost.

Máte v týmu kamarády?

Všechny kluky znám, některé méně, některé víc z letních kempů, které Panteři pořádají. Nejvíc se bavím s Lukášem Pešatem se kterým jsem minulý rok vedla kategorii starších žáků a i mimo florbal si hodně rozumíme. 

Komu fandíte, když hrají Panteři proti Vítkovicím?

V těchto duelech se snažím zůstat neutrální a přeji úspěch oběma týmům. Smajlík – základní úsměv


Fandíme Vítkovicím na Poháru mistryň 2020 !!!  

Semifinále Poháru mistryň 1. SC TEMPISH VÍTKOVICE vs. TÄBY FC (SWE) startuje v sobotu 11. 1. 2020 v 13:30 (RT TORAX ARENA Poruba)

ONLINE  https://bit.ly/305CDKd

VIDEO  https://bit.ly/2R1w7zY


Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři