Junioři postoupili do osmifinále

Junioři o minulém víkendu odehráli předkolo play-off KB ligy juniorů, ve kterém se střetli s týmem Kanonýři Kladno. Panteři dokázali vyhrát sérii 2:0 a postoupit do osmifinále. Soupeře se dozví až ve středu odpoledne, kdy bude probíhat výběr soupeřů.

Panthers Otrokovice – Kanonýři Kladno 7:4

V sobotu od 20 hodin začalo první utkání předkola play-off KB ligy juniorů mezi Otrokovicemi a Kladnem. Oba týmy vstoupily aktivně, ovšem ani jedna z jejich prvních šancí neskončila brankou. Jako první se nakonec prosadili domácí, když se prosadil Zajíc. O pár minut později už to bylo 2:0 pro domácí celek. Lovecký byl důrazný v zakončení a překonal brankáře Lämleina. Do konce první části už branka nepadla.

V úvodu třetí části zvyšoval Janeček už na 3:0, ale hosté dokázali na tuto branku rychle odpovědět. Po 16 vteřinách se trefil Všetečka. Od této branky byli hosté lepším týmem, ale další branku nedokázali přidat. Naopak domácí tým v poslední minutě druhé třetiny zvýšil svůj náskok na 4:1.

Ve třetí třetině bylo vidět, že hosté chtějí s výsledkem ještě něco udělat, takže se aktivně tlačili do zakončení. Ovšem buď byli nepřesní nebo je skvěle vychytal Vičánek. V čase 43:57 byl vyloučen domácí Haša a hosté nabídnutou přesilovou hru využili. Domácí tým však dokázal odpovědět dvěma slepenými brankami, díky kterým odskočil na rozdíl čtyř branek. Hosté se nevzdávali a odměnou jim bylo snížení 6:4. V závěru se ještě pokusili o hru bez brankáře, ale místo snížení inkasovali do prázdné klece.

Komentář trenéra: "Vedeme sice v sérii 1:0, ale za předvedenou hru si to nezasloužíme. Soupeř ukázal, jak se hraje play off, my se nad tím musíme zamyslet a zítra předvést mnohem lepší výkon, ale hlavně chuť bojovat. Gratuluji soupeři k výborné hře, přeji šťastnou cestu domů, zítra je nový den."

Kanonýři Kladno – Panthers Otrokovice 4:5

V neděli čekal juniory přesun do 325 kilometrů vzdáleného Kladna, kde se od 15 hodin uskutečnilo druhé utkání série. V úvodu utkání byli hlavními postavami brankáři, kteří likvidovali několik šancí. Jako první se podařilo prosadit domácímu týmu, prosadil se Plášek.

V čase 15:45 byl vyloučen hostující Kořének a Kladno mělo možnost první přesilové hry. Ta ovšem trvala pouhých 30 vteřin, protože po této době byl vyloučen domácí Plášek. Pokračovalo se ve hře 4 na 4, která více seděla hostům, protože se v ní dokázali prosadit a vyrovnat na 1:1. V závěru úvodního dějství měly Otrokovice možnost přesilové hry, kterou využit nedokázaly.

Na začátku druhé části Panteři obrátili výsledek ve svůj prospěch díky brance Loveckého. Od této chvíle měl tým z Moravy více ze hry, čehož dokázal využít. Nejdříve Haša s Kundratou zvyšovali na 1:4 a pět minut před koncem druhé třetiny přidal pátou branku opět Kundrata. Hosté si tak odnášeli do kabin náskok čtyř branek.

Po 15 vteřinách třetí třetiny byl vyloučen Zajíc za sekání a domácí tým už tentokrát přesilovou hru dokázal využít. Po vstřelení branky byl domácí tým ve velkém tlaku na branku Otrokovic. Za zlepšenou hru tak byli odměněni dvěma vstřelenými brankami, díky kterým byl stav 4:5 z pohledu Kladna. Do konce třetí části zbývalo vice jak deset minut a domácí dělali vše pro to, aby se jim podařilo vyrovnat. Jejich tlak byl ovšem po čtyřech minutách hry přerušen vlastním vyloučením. Kladno však dokázalo být nebezpečné i v oslabení, ale Vičánek byl ve svých zákrocích jistý. V závěru se domácí pokusili o hru se šesti hráči v poli, ale vyrovnat už nedokázali. Panteři tak po dvou výhrách postoupili do osmifinále.

Hodnocení trenéra: “Utkání, které bylo hodno play-of určitě byli domácí určitě lepší. My jsme jen měli více štěstí. Povedla se nám dobře druhá třetina bohužel ve třetí třetině jsme bránili výborně hrajícího soupeře. Serie byla vyrovnaná a těžká. Nebyla tak jednoznačná jak jsme si mysleli. Děkuji soupeřům a divákům.”