Junioři přetlačili Spartu a postupují dál

Juniorský tým PANTHERS OTROKOVICE stále bojuje o celkové 3.místo. Poté, co si poradil se Spartou ho čeká v dalším kole opět soupeř z Prahy.

Otrokovická juniora zvládla další kolo. Tentokrát nazvané OPRAVY 2, hrané na dva vítězné zápasy. Soupeřem byl tým ACEMA Sparta Praha UNYP, který odehrál základní část, tak jako předchozí soupeř FBC Liberec, ve Skupině A.

1. utkání OPRAVY 2

První zápas odehráli Panteři v sobotu 30.3.2019 na domácím hřišti na MSH Otrokovice. Od začátku se hrála vyrovnaná partie. Nejdříve se do vedení 2:0 dostala hostující Sparta. Když však v 42.minutě zvyšoval domácí Jančík na 4:2 pro Otrokovice, tak se zdálo, že Panteři definitivně přebírají otěže zápasu do svých rukou. Ale už v 44.minutě byl stav opět nerozhodný, když sparťanský Riley po individuální akci vyrovnal na 4:4 a boj pokračoval dál. Jak tenká je hranice mezi úspěchem a neúspěchem se naplno ukázalo v 57. minutě. Pantery nejdříve zachránila tyčka Vičánkovi branky, aby o 30 vteřin později vstřelil v přesilové hře po přihrávce kapitána Jiřího Štěpánka vítěznou branku Jakub Haša. Tentýž hráč v závěru přidal ještě jednu branku a definitivně rozhodl o výhře Panterů 7:5.

PANTHERS OTROKOVICE - ACEMA Sparta Praha UNYP 7:5
branky:
26. Jakub Haša, 30. Jiří Štěpánek, 41. Radim Jančík, 42. Radim Jančík, 46. Michael Kořének, 57. Jakub Haša, 59. Jakub Haša - 12. Matěj Čermák, 26. Matyáš Velc, 42. Matěj Čermák, 44. Daniel Riley, 48. Matyáš Velc; rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček; vyloučení: 3:2; využití: 2:0; diváků: 52; zásahy brankářů: Martin Vičánek 21, Matěj Kubíček -1 - Filip Čermák 25; po třetinách: 0:1, 2:1, 5:3;

2. utkání OPRAVY 2

Druhé utkání se hrálo hned druhý den v neděli 31.3.2019 v Praze. Opět šlo o velkou bitvu o každý metr na hřišti. Sparta měla tak jako v sobotu lepší start do zápasu a poměrně brzy se opět dostala do dvoubrankového vedení. Panteři sice dokázali srovnat na začátku druhé třetiny, ale poté si vybrali patrně nejslabší chvíle celé série, kdy nechali v rozmezí 27.-34. minuty odskočit Spartu do tříbrankového vedení. Ve florbale však ani takový náskok nemusí nic znamenat. To se naplno ukázalo v posledních dvou minutách 2.třetiny. Postupně Kořének a poté Haša dokázali snížit, aby skvělou dvouminutovku Panterů zakončil kapitán Štěpánek vyrovnáním 6 vteřin před druhou sirénou. V závěrečné třetině se tedy začínalo opět od nuly. Do ní vstoupily lépe Otrokovice. Po brankách Haši a Kundraty si vytvořili dvoubrankový náskok, který se později ukázal jako rozhodující. Sparta sice dokázala v přesilovce snížit na 6:7, ale poté, co Panteři dokázali v závěru ubránit Hrtůsovo zbytečné vyloučení za nesportovní chování, mohli slavit postup do dalšího kola.

ACEMA Sparta Praha UNYP - PANTHERS OTROKOVICE 6:7

branky: 7. Adam Kocián, 12. Lukáš Kašpar, 27. Matěj Čermák, 30. Ondřej Hurt, 34. Daniel Riley, 54. Vilém Kavan - 21. Michael Kořének, 25. Jiří Štěpánek, 39. Michael Kořének, 39. Jakub Haša, 40. Jiří Štěpánek, 46. Jakub Haša, 47. Michal Kundrata; rozhodčí: David Rousek - Ondřej Sochůrek; vyloučení: 3 + Matěj Čermák OS:2 + Jan Hrtús OS; využití: 1:1; diváků: 36; zásahy brankářů: Lukáš Bezpalec 12 - Matěj Kubíček 20; po třetinách: 2:0, 3:5, 1:2;

Junioři PANTHERS OTROKOVICE tak stále mohou dosáhnout na 3. místo KB Ligy juniorů. Dalším soupeřem jim opět bude tým z Prahy, o kterém se rozhodne ve středu večer. Soupeřem buď bude FbŠ Bohemians nebo Florbal Chodov.

Už teď je jasné, že naši junioři odehrají první zápas série na domácím hřišti v sobotu 6.4.2019 v 15:00 na MSH Otrokovice.