Junioři ukončili základní část dvěma výhrami

úterý 27.2.2018 • Matěj Kostka

O uplynulém víkendu junioři odehráli dvě utkání. Nejdříve v sobotu na domácí palubovce přivítali FBS Olomouc a v neděli cestovali do Znojma. Junioři potvrdili roli favorita a v obou utkáních své soupeře přehráli. Sérii vítězných utkání tak prodloužili na 13.

Panthers Otrokovice – FBS Olomouc 11:4

Jako první se v utkání prosadili hosté, když po necelých dvou minutách od úvodního buly se trefil Blana. Domácí odpověděli dvěma brankami z holí Kundraty a Kelíška. V čase 7:21 bylo nařízené trestné střílení proti domácím. Střelec úvodní branky utkání Blana ovšem Vičánka nepřekonal, ale následnou početní výhodu už hosté dokázali využít. Zhruba v polovině první části měly i Otrokovice možnost přesilové hry a stejně jako hosté ji dokázaly využít. V závěru se ještě trefil domácí Haša a do kabin se šlo za stavu 4:2 pro domácí.

Ve druhé části mohli diváci sledovat šance na obou stranách, ale využít je dokázali pouze domácí. Kundrata s Kelíškem přidali své druhé branky v utkání a Panteři si tak do závěrečného dějství odnášeli čtyřgólové vedení.

Když na začátku třetí části domácí přidali sedmou branku, tak už to bylo o pět branek. Hosté ovšem dokázali dvěma slepenými brankami snížit na 7:4, ovšem domácí potvrdili svoji dominanci dalšími brankami. Skóre se nakonec zastavilo na stavu 11:4.

Komentář trenéra: "Pro nás těžké utkání, hlavně v hlavách. Soustředit se na obranu, což se nám dařilo jen těžko. Soupeř hrál dobře. Tlačili jsme se hodně dopředu, což občas soupeř využil rychlými protiútoky. O vítězství rozhodlo, že jsme dokázali proměnit nabídnuté šance. Děkuji soupeři za utkání."

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Panthers Otrokovice 4:7

V neděli Panteři cestovali do Znojma, kde je čekal domácí LAUFEN. Vstup do první části vyšel lépe hostům, kteří díky dvěma brankám Chalabaly vedli už 2:0. Domácí dokázali snížit, ale za hosty odpověděl Hrtús. Po úvodní části tak hosté vedli 3:1.

V úvodu druhého dějství přidal Kelíšek čtvrtou branku a s domácími to vypadalo zle. Druhá třetina byla spíše bojovná s minimem šancí na obou stranách.

Do závěrečné části vstupovali Panteři s třígolovým vedení, o které ovšem brzy přišli. Nejdříve po vypršení přesilové hry se trefil Veselý a o chvíli později proměnil trestné střílení Frank. Otrokovice sice díky brance Janečka dokázaly odskočit soupeři na rozdíl dvou branek, ale chvíli poté využil podruhé v zápase trestné střílení Frank. Hosté dokázali na tuto branku odpovědět za pouhých 27 vteřin, trefil se Kelíšek a hosté si tak vzali zpět dvoubrankový náskok. Domácí se tlačili do šancí, ale žádnou nedokázali proměnit. V závěru ještě zkoušeli hru v 6, ale místo snížení inkasovali do prázdné branky.

Komentář trenéra: "Výsledek neodpovídá hře, domácí hráli výborně v obraně. Naštěstí se nám podařilo dát rychlé góly, bohužel jsme nepřidali další a o výsledek jsme se museli porvat. Děkuji soupeři za utkání."

Junioři tak zakončili základní část dvěma výhrami a skončili na druhém místě KB ligy juniorů skupiny B. Již v sobotu 3. 3. od 20 hodin je čeká úvodní utkání předkola play-off, do kterého si vybrali za soupeře tým Kanonýři Kladno.