Junioři vezou z Bratislavy bronz

Otrokovická juniorka má za sebou první ostrý test před sezónou. Přinášíme report a hodnocení účastníků samotných.

První ostrý test před novou sezonou nám přinesl hned cenný kov za třetí místo na Slovak floorball cupu. Konečné umístění však nebylo jediným úspěšně zvládnutým cílem tohoto turnaje.

V základní skupině jsme se snažili najít funkční vazby mezi hráči a jejich vhodnost na konkrétních pozicích. Pětičlennou skupinu jsme nakonec po dvou porážkách a dvou výhrách zakončili na třetím místě a postoupili jsme tak rovnou do čtvrtfinále, ve kterém nás čekal rival z Vítkovic.

Čtvrtfinále s Vítkovicemi jsme zvládli, a tak jsme se mohli těšit na odvetu proti výběru z Prahy, Tupparu Strešborg. Bohužel jsme si utkání nechali hrubými chybami už od začátku utéct a do rozjetého vlaku už se nám nepovedlo nastoupit. Čekalo nás tedy utkání proti nejlepšímu slovenskému celku na turnaji White Eagles Bratislava. V celém utkání o třetí místo jsme měli převahu, ale Slovenské naděje na „placku“ zachraňoval jejich fantastický gólman. Utkání tak rozhodla až nájezdová loterie, ve které jsme byli nakonec šťastnější.


Komentář hráčů:


Lídr týmu Jan Hrtús: „V základní skupině jsme odehráli čtyři utkání, ve kterých jsme vyzkoušeli různá složení jednotlivých pětek a v praxi uplatňovali nové taktické záležitosti. V posledním nedělním dni turnaje jsme v semifinále nestačili na tým složený z pražských celků. Toto utkání bylo rozhodnuto v náš neprospěch po prvních pěti minutách hry díky trestuhodnému začátku. Tudíž nás čekal zápas o třetí místo, který jsme skvělým týmovým výkonem dokázali převrátit na naši stranu. Z turnaje jsme si odvezli třetí místo a také zjištění, na čem je třeba zapracovat v poslední fázi letní přípravy.”

Nejlepší střelec na turnaji Michal Samohýl: „Za mě celkem povedený turnaj. Myslím, že jsme hodně věcí za ty 4 dny zlepšili. Například atmosféra v týmu je mnohem lepší než na začátku turnaje, dokážeme se v zápase povzbudit, a také spolu už většina mluví i mimo hřiště. Co se týče hry, tak se jednotlivé lajny začínají sehrávat, akorát bychom mohli začít dělat méně chyb v obraně a útočníci by mohli být důraznější před branou, plus by se mohli začít více vracet při ztracení míčku.”

Střelec rozhodujícího nájezdu Josef Štourač: „Myslím, že jsme měli pomalejší rozjezd, protože přišlo hodně nových hráčů a potřebovali jsme se stmelit jako kolektiv a podle toho to tak začátkem turnaje vypadalo. Ale poslední zápas o 3. místo jsme konečně začali hrát jako jeden tým, bojovat jeden za druhého, podporovat se na střídačce, a to by rozhodujícím faktorem, proč jsme ten zápas zvládli. Turnaj hodnotím pozitivně a myslím, že budeme v sezoně dobrý tým.”

Nová posila v týmu Onřej Kowalík: „Celý turnaj hodnotím pozitivně, až na pár okolností, které se musí dopilovat jsme byli jako tým a podporovali jsme se. Každým zápasem to bylo lepší a lepší a náš výkon se tím výrazně zlepšoval. Turnaj prověřil naše kvality a nedostatky, které se do sezóny pokusíme ještě zlepšit. Máme silný tým a myslím si, že dokážeme předvádět kvalitní florbal, důkazem bylo krásné 3.místo.”

Brankář týmu Honza Vorálek: „Turnaj hodnotíme pozitivně, a to ať už herně nebo i týmově. Jelikož jsme jeli do Bratislavy v nové sestavě, byla pro nás trochu problém týmovost a sehranost, což se projevilo i na našich zápasech ve skupině. Do play-off jsme však nastupovali jako nový tým s jasnými cíli. Díky tomu jsme se pak projevili jako silný tým a získali bronz.”


Komentář realizačního týmu:


Nová posila realizačního týmu Lukáš Bibr: „S klukama jsem absolvoval první velký turnaj. Celý průběh turnaje byl v duchu zkoušení. Jak z naší strany, tak i ze strany kluků. Ač jsme do turnaje nevstoupili příliš dobře, tak tým ukázal sílu a oklepal se. Celé to bylo korunováno bojem o 3. místo, kdy každý ukázal nejen své schopnosti ale i týmového ducha. Zklamání po ztraceném vedení okamžitě vystřídala chuť se o ty medaile porvat a v tyto momenty na střídačce nebylo 18 kluků, ale jeden tým! Na nájezdech se všichni chytili kolem krku a věřili, že turnaj skončí úspěšně. Kdosi dokonce prohlásil, že je to jeho osobní Nagano a já můžu jen souhlasit. Děkuji klukům za předvedený výkon a věřím v další podobné úspěchy.”

Hlavní trenér Lukáš Ondroušek: „Velmi si cením toho, jak šla chemie týmu během turnaje nahoru. Doufám, že si kluci zachovají ten hlad po vítězství, podporu ostatních, týmovost a soustředění na výkon z posledního zápasu do všech zápasů dalších. Pokud budeme v nastaveném trendu pokračovat, bude nás v sezoně velmi těžké zastavit.”

Tým juniorů PANTHERS OTROKOVICE

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři