Juniorský mistr světa Petr Koláčný posílí Otrokovice

Druhou ohlášenou posilou se stal aktuální juniorský mistr světa Petr Koláčný, který přichází z Bulldogs Brno.

Odchovanec brněnských Bulldogs a juniorský reprezentant mění dres a míří do Otrokovic. „ S takovou posilou jsme ani ve snu nepočítali. Petr jde studovat vysokou školu do Zlína a projevil velký zájem se k nám přesunout. Jde o velmi talentovaného hráče, který má celou kariéru před sebou. Přes nízký věk byl už v uplynulé sezóně hlavním tahounem Brna a zlato z mistrovství světa juniorů netřeba více komentovat. Věřím, že Petr bude pro tým velkým posílením a svou výkonnost u nás posune ještě výš,” neskrýval svou radost z nové posily předseda panterů Karel Ťopek. „ Zároveň bych chtěl velmi poděkovat vedení Bulldogs Brno za vstřícné jednání, dle dohody bude moci Petr vypomáhat Brnu na střídavé starty v 1.lize, když mu to harmonogram zápasů dovolí,” doplnil Ťopek. 


Petr Koláčný o svém příchodu do Otrokovic:

Po sestupu Bulldogs ze superligy jste zamířil do Otrokovic. Proč sem a měl jste i jiné nabídky?

Zdravím všechny fanoušky. Do Otrokovic jsem zamířil hlavně kvůli studiu na vysoké škole. Vybral jsem si Univerzitu Tomáše Bati, přesněji fakultu logistiky a krizového řízení. Nějaký náznak nabídek se objevil, ale už jsem byl rozhodnutý dlouho dopředu, že budu studovat právě na UTB, takže Panteři byli pro mě jasnou volbou. 


Loni jste zažil sestup ze superligy, ale také jste získal zlato z mistrovství světa juniorů. Jak jste vnímal tak odlišné výsledky?

Je to hrozně složité, vyhrát mistrovství světa bylo něco neskutečného, ale sestup mě mrzí stále. Přesto už teď vidím, že mě uplynulá sezóna posunula po hráčské i lidské stránce. 


Kam řadíte ve své kariéře titul mistra světa?

Samozřejmě, že úplně na vrchol. To ani jinak nejde. Mistrovství, ale beru jako odrazový můstek pro další rozvoj. 


Na šampionátu jste dvakrát jasně porazili Švédsko. Překvapilo vás to?

Měli jsme rozebranou hru Švédska do nejmenšího detailu. Stálo to hodně času stráveného u projektoru, ale vše se nám vyplatilo. My jsme jeli na mistrovství s cílem vyhrát každý zápas, to že jsme opravdu každý zápas vyhráli, překvapilo spíš všechny, co nás sledovali. 


V pořadí Top 10 českých juniorů sezony 2018/19 jste skončil osmý. Znamená to pro vás něco?

Jsem samozřejmě rád, že jsem se umístil takhle vysoko. Ale jinak tyto ankety vůbec neprožívám. Individuální úspěch bych vždy vyměnil za úspěch týmový.


Máte za sebou několik přípravných zápasů v Otrokovicích. Jaké máte pocity ze hry mužstva?

Myslím si, že si to ještě musí všechno sednout. Obrana nám celkem funguje, ale útočnou hru musíme ještě vypilovat, ale to je během letní přípravy úplně normální. Jinak si myslím, že to každého baví a to je hlavní. Už se nemůžeme dočkat startu soutěže. 


A jaké máte ambice v Otrokovicích?

Chtěl bych být určitě platným článkem týmu, se kterým bych chtěl v sezóně dojít co nejdál. Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři