Kapitán Kvapil: Je to velká čest

Před úvodním zápasem Livesport Superligy jsme vyzpovídali nového kapitána Lukáše Kvapila.

Jste nejmladším kapitánem Panterů v nejvyšší soutěži. Překvapila vás týmová volba?

Rozhodně překvapila, nečekal jsem, že si kabina vybere mě. Je to velká čest být kapitán Panterů, budu se snažit pomoci týmu k lepším výkonům, a abych nezklamal své spoluhráče, trenéry a především naše skvělé fanoušky .

Kapitán je spojkou mezi kabinou a trenérem, kterým je váš otec. Budete se teď o florbale bavit ještě častěji?

Určitě ano, ale spíš to bude o tom, co zlepšovat. Budu přednášet návrhy kabiny, na čem více pracovat, abychom společně dosáhli, co nejlepších výkonů v lize a byli na tom co nejlépe v tabulce . 

Loňskou sezonu předčasně ukončil koronavir. Těšíte se o to více na nadcházející?

Byla škoda, že koranavir minulou sezonu takhle ukončil. Myslím si, že s Vítkovicemi to byla velice vyrovnaná série a hlavně jsme se těšili domů na naše fanoušky. Nicméně to už je za námi a na nadcházející sezonu se velice těším. Čeká nás velká výzva, ale myslím si, že tým máme skvělý a ukážeme to celé lize . 

Nemáte obavy, co bude s novou sezonou vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci?

Obavy, že se opět nedohraje, tam určitě jsou. Byla by obrovská škoda, kdyby to tak bylo, přece jenom jsme dali velké úsilí a čas do přípravy, která by tak nakonec byla k ničemu. Zatím se musíme soustředit hlavně na naše výkony, aby byly co nejlepší. Jestli se liga zastaví jako celek nemůžeme úplně ovlivnit.

Tým opustily opory (Michajlovič, Pešat). Jdete to poznat hodně?

Kluci byli obrovské opory minulých sezon, navíc Radovan byl ikona klubu. Na druhou stranu k nám přišli talentovaní hráči, kteří to podle mě zvládnou a ukážou, co v nich je. Tím pádem si nemyslím, že to bude velký rozdíl jestli odešli nebo ne. V brankovišti máme dva mladé talentované kluky, kteří jsou výborní golmani a věřím že to zvládnou .

Příprava se vám úplně nepodařila. Nejste z toho nervózní?

Rozhodně ne. Ukázala nám, na čem ještě musíme před startem ročníku zapracovat, co zlepšit, aby se některé chyby nedělali v sezóně. 

Jaké budete mít týmové ambice?

Řekl bych že stejné jako vždy. Jít zápas od zápasu, udělat všechno pro to, abychom každý z nich vyhráli. Ideální by nakonec samozřejmě bylo dojít do toho posledního, který budeme chtít vyhrát a stát se mistrem. Myslím si, že letošní tým má obrovský potenciál a s podporou našich fanoušků můžeme spoustu lidí překvapit.

Startujete dvěma zápasy v Praze. To asi není úplně ideální na rozjezd, že?

První dva zápasy budou určitě velice těžké. Sparta ukázala už loni svou sílu a Tatran letos velmi posílil. Rozhodně to nebude nic lehkého, ale určitě se o body popereme. Nechceme domů odjet s prázdnou. Samozřejmě se těším až nastoupíme 20. září doma proti Vinohradům. 


1. kolo Livesport Superligy ACEMA Sparta Praha vs. Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE startuje v neděli 13. 9. 2020 v 17:00 ( UNYP Aréna )

ONLINE https://bit.ly/3ieBo3p

VIDEO https://bit.ly/3hfJUhn


Další domácí zápas odehrají Panteři v neděli 20. 9. 2020 od 18:00 proti Sokol Královské Vinohrady.

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy