Koníček: V každém zápase chceme uspět

Asistent hlavního trenéra Miroslav Koníček se rozpovídal o svých trenérských začátcích a hodnotí aktuální postavení týmu v tabulce Superligy. 

Ještě v sezoně 2017/18 jste hrál za Pantery Superligu. Proč jste se rozhodl skončit už v 26 letech?

Zdravím všechny naše skvělé fanoušky. Nejednalo se o moji volbu, ale rozhodlo za mě mé zdraví. V jednom z letních turnajů jsem si přetrhl křížové vazy a poškodil meniskus. Operace byla volba, ale koleno by už nebylo to co dřív. Dost mě to mrzí a popravdě mi florbal strašně chybí. 

Plánoval jste, že přejdete do trenérské role?

Trénuji od svých 18-ti let, kdy jsem začal s elévky a po roku jsem přešel k holkám, které jsem trénoval 5 let. Poté jsem dva roky trénoval naše dorostence, kde si myslím, že jsem nabyl docela dost zkušeností a posunulo mě to dál. Takže jak jsem se zranil a věděl, že už nebudu moct znovu naskočit na hřiště, tak pokračování v trenérské roli byla jasná volba. 

Když jste dostal nabídku být asistentem u Superligového týmu, váhal jste ji vzít?

S Míšou Kvapilem jsem byl na střídačce už minulou sezónu, někdy od ledna. Když mi Míša řekl, že by chtěl, abych mu pomáhal i další sezónu, tak jsem ani na chvilku neváhal. Skvěle se s ním pracuje a jsem rád, že se můžu učit od těch nejlepších, co u nás je. 

Jakou roli máte v realizačním štábu?

Od nového roku jsme si s Míšou rozdělili role a já, jakožto bývalý obránce, se spíš zaměřuji na bránění a oslabení. Ale bavíme a radíme se o všem společně, Míšovi dám na danou věc můj pohled a on pak rozhodne. Snažím se taky trošku víc mluvit s hráči. 

S řadou hráčů jste hrával. Je tak pro vás těžší být jejich trenérem?

Ze začátku jsem to v hlavě měl, ale cítil jsem, že to není dobře a že to co nejdřív musím vypustit z hlavy. A to už se povedlo a nedělá mi problém poradit a promluvit si s někým, kdo má víc zkušeností. Chci to nejlepší pro tým a jsem rád, že kluci se naučili poslouchat i mé postřehy. 

Superliga teď má období, kdy se moc nehraje. Čemu jste se věnovali?

Je škoda, že v té pauze máme docela dost hráčů zraněných, nemocných anebo někde na horách. Ale naším cílem je se připravovat na následující zápas s tím, že už přemýšlíme nad play-off, které je ale ještě daleko. Zaměřili jsme se především na koncovku a tlak do brány - tyto dvě věci nám v posledních utkáních dělaly problém. 

Jste s průběžně šestým místem spokojení?

To se strašně složitě hodnotí. Na jednu stranu spokojení být můžeme, vezmeme-li v potaz to, že jsme do této sezóny vstoupili s dost obměněným a omlazeným kádrem. Věděli jsme, že ten tým má sílu, ale taky víme, že je to první sezóna, co hrajeme v tomto složení, a proto spokojeni můžeme být. Na druhou stranu zbytečné ztráty bodů nás stály ještě lepší umístění. Kabina o těchto zápasech moc dobře ví a věřím, že si to vezmou do zbytku zápasů jako odstrašující případ. Protože teď už není čas na zaváhání. 

Máte náskok devíti bodů na deváté místo. Dává vám to klid do závěru základní části?

Superliga se každým rokem vyrovnává a pro mě vůbec není překvapení, že se do posledního kola bude bojovat o každý bod, který může hrát velkou roli. Naším cílem je udržet 6, příčku, takže na nižší příčky se ani ohlížet nechceme. Chceme jít do každého zápasu s tím, že chceme uspět. 


Další domácí zápas hrají Panteři v neděli 9. 2. 2020 od 18:00 proti FBC 4CLEAN Česká Lípa

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři