Kovařík: Bez silové přípravy nelze v dnešní době uspět

Lukáš Kovařík je od průběhu minulé sezóny součástí realizačního týmu Panterů a nyní si na sebe přibral i zodpovědnost fyzické přípravy hráčů na další ročník nejvyšší soutěže. Rozpovídal se tedy o tom, jak si Áčko pod jeho vedením vede a jak probíhá příprava.

Hráči podstupují od května kondiční přípravu. Jak ji zvládají?

Začátek přípravy byl ve znamení testování hráčů, což je oproti předešlých let novinkou. Zatím většina hráčů přípravu zvládá dobře. Není to o ničem jiném než o tom, aby si každý jednotlivý hráč nastavil správně hlavu a každý trénink odjel na maximum. Když si to každý hráč uvědomí, tak má tým předpoklady k tomu, aby své úsilí přetavil v sezóně k hezkým výsledkům.

Co je součástí přípravy?

Součástí letní přípravy je silová a atletická příprava. Trénujeme 3x týdně, z toho 2x společně a 1x individuálně – povinně dle nastaveného tréninkového plánu.

Měníte oproti minulým sezonám její program?

Jelikož jsem od nové sezóny přebral tým nově v pozici kondičního trenéra, tak jsem nastavil větší změnu v podobě silové přípravy. Tým do této doby neměl s touto přípravou žádnou zkušenost až na některé světlé výjimky. Nějakou dobu potrvá, než si sedne tento nový systém, který bude hrát nově v přípravě hráčů velkou roli a doufám nejen tuto sezónu. Rád bych, aby tento koncept zůstal pevně zakotven v přípravách do dalších sezón a mělo se na co systematicky navazovat. Jelikož bez silové přípravy nelze v dnešní době uspět.

Je pravdou, že největší výdrž má Peter Nehila?

Ano, to je pravda. Každopádně je pro nás teď momentálně nejdůležitější, aby se co nejvíc hráčů přiblížilo ke svému výkonnostnímu potenciálu, a dokonce ho i přeskočili. Musíme vystoupit z takzvané komfortní zóny! Je důležité, aby náš tým měl, pokud možno co nejvíce vyrovnanou kondici, aby zde nebyly velké rozdíly. Když se nám to povede, tak věřím, že díky tomuto budeme v Superlize konkurenceschopnými.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři