Kvapil: Na Czech openu budeme zkoušet nové tváře

Tým Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE míří po jednoroční odmlce na tradiční Czech Open.

V roce 2019 dali Panteři přednost přípravě na Slovensku, kde se účastnili mezinárodního turnaje v Bratislavě. Letošní rok už s předstihem avizovali, že chtějí zůstat doma vrátit se na Czech Open. Vzhledem k situaci, která v březnu nastala se dlouho nevědělo, jestli se turnaj konat bude. Po všech změnách, odhlašování a přihlašování týmů se kategorie ELITE, ve které je i náš tým, odehraje ve změněném formátu. 

V kategorii jsou pouze 4 týmy. Kromě Panterů jsou to Vítkovice, Bohemians a pořádající Tatran. Vytvořena je tedy jedna skupina, kde se každý utká s každým v regulérním utkání 3x20. Každý den ( čtvrtek, pátek, sobota ) čeká každý tým jeden zápas ve skupině a v neděli dle výsledků buďto zápas o třetí místo nebo finále. 

Krátce se k turnaji vyjádřil hlavní trenér Otrokovic Michal Kvapil: „ Čekali jsme do poslední chvíle, jak se situace bude vyvíjet, jaká bude účast týmů a systém. Nakonec jsme se rozhodli Czech Openu účastnit. Na turnaj v Praze jedeme hlavně herně vyzkoušet nové hráče, které chceme zapojit do sestavy. Budeme určitě zkoušet různé varianty sestavy. Je to pro nás příprava proti kvalitním soupeřům a možnost si vyzkoušet konečně zápasové tempo. Náš cíl je vidět všechny hráče pod tlakem v maximálním tempu. Zápasy nám ukáží, na čem pracovat dal v přípravě. Budeme zapojovat všechny i vybrané juniory. Chceme uhrát co nejlepší výsledek, ale ne na úkor nějakého stahování sestavy a podobných rošád. I když to vypadá, že je letos na Czech Openu slabší účast, očekáváme náročné a kvalitní zápasy, za které jsme rádi.”

Otrokovice zatím nesehrály žádné přípravné utkání a půjde tedy o první test nově se tvořícího kádru. Trenér Michal Kvapil bere do Prahy 17 hráčů, kde vedle zkušených veteránů dostanou příležitost i nadějní junioři. Na turnaji se také představí posily Martin Grlický, David Medek a Matěj Hronek. O volno naopak předem požádali ostřílení borci Michal Nagy a Ladislav Gál.  


Rozpis utkání v základní skupině:

Čtvrtek 6. 8. 2020

14:00 Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE vs. 1.SC TEMPISH Vítkovice (UNYP aréna Podvinný Mlýn)

VIDEO  bit.ly/CO20_PM

Pátek 7. 8. 2020

14:00 Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE vs. FbŠ Bohemians (Hala Jižní)

VIDEO  bit.ly/CO20_Jizni

Sobota 8. 8. 2020

17:00 Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE vs. Tatran Teka Střešovice (Hala Jižní)

VIDEO  bit.ly/CO20_Jizni

  

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy