Legendy: Play off bude

pondělí 4.2.2019 • Redakce

Legendy Panterů tipují výsledek boje o play off. Zároveň popisují své pocity, když Panteři hráli poprvé v TV v Otrokovicích. 

1. V Tipsport Superlize vrcholí boj o play off, zůstanou Panteři v osmičce? Kdo půjde z kola ven?

2. Panteři hráli TV-utkání poprvé v Otrokovicích. Nezastesklo se Vám, po těch letech, kdy jste museli tyto zápasy hrát ve Zlíně?


Jaroslav Vaněk - obávaný střelec, který svou brankou posunul Pantery do Extraligy

1. Boj o osmičku vypadá krásně zamotaně, což dává punc důležitosti k posledním 4 kolům Superligy a příslib pro diváky, že hráči dají do všech zápasu to nejlepší co v nich je. Když se dívám na tabulku, tak o osmičku bojují prakticky 4 týmy - My, Ostrava, Bohemka a Liberec. Oproti minulým rokům je však situace výrazně pozitivnější, neboť 3 týmy se tam dostanou a jeden dostane černého petra, kdežto jindy o jedno místo bojovalo i 5 týmů. Rozhodovat budou zejména vzájemné zápasy mezi touto čtyřkou, kde půjde vždy o 6 bodů. Z mého pohlede je na tom teď psychicky nejhůř Liberec, který měl výborné první dvě třetiny soutěže, probojoval se do finále poháru, kde však neuspěl a navíc 7 krát za sebou prohrál a v mých očích je právě on favorit na černého petra. Zkrátka v závěru soutěže mu dochází dech. Ale jsou to samozřejmě jen moje spekulace, já pevně věřím, že hlavně pro Pantery začalo play-off již nyní a přes krátkou pauzu zmobilizují všechny své síly, aby se do osmičky dostali, budu držet palce.

2. Byl jsem se podívat poprvé do nové haly právě při TV utkání s Ostravou a musím říct, že mě to hodně dostalo. Prostředí haly, atmosféra uvnitř, zázemí, to všechno na mě působilo velmi moderně a udělalo to na mě dojem. Navíc kluci hráli výborně, hned jsem si chtěl zase ťuknout :-). Samozřejmě, že ve Zlíně jsem to měl vždy spojené s naším největším úspěchem, kdy jsme tam zlomili Spartu v baráži o Extraligu před fantastickou návštěvou, takže při každém dalším zápase na Novestě jsem měl husinu, protože zážitky se mi vracely. Ale prostě mít TV zápas doma v Otrokovicích to byl vždycky sen a něco úplně jiného, tady se teď  bude tvořit nová historie a já pevně věřím, že těch úspěchů a zážitků bude v Panterské kronice nepočítaně.


Jan Krkoška - dlouholetá opora Panterů v brance, byl to on, kdo vychytal postup do Extraligy

1. Rozlosování zbývajících zápasů týmů kolem osmého místa je dost podobné, spousta vzájemných soubojů, a to je jen dobře. Přestože má do posledních kol nejlepší pozici Liberec, dle mého už body nezíská a skončí mimo play off. Pokud bych měl tipovat, Panteři šestí, Ostrava sedmá, Bohemka osmá. Věřím, že to zvládneme a do play off budeme skvěle připraveni, letos totiž věřím minimálně v semifinále!:)

2. Pamatuji si, jak bylo pokaždé nepřekonatelným problémem odehrát televizní utkání doma v Otrokovicích... Jasně, hrát před kamerami je super, ale doma je doma. I když jsme ve Zlíně zažili jeden z nejsilnějších florbalových zážitků v podobě postupu do nejvyšší soutěže, všichni jsme toužili po televizním utkání v Otrokovicích. Je skvělé, že se to konečně podařilo a mám z toho velkou radost! Pozdravuji kluky a držím palce do zbytku sezóny.


Martin Krkoška - kapitán, který dovedl Pantery do Extraligy

1. Pevně věřím, že to kluci zvládnou a Panteři si již tradičně play off zahrají, přece jen z té možné čtveřice máme v této fázi soutěže nejvíc zkušeností. Klíčové bude dovézt nějaké body z České Lípy a zvládnout domácí zápas s Libercem, pak bychom se nemuseli ani ohlížet na ostatní. Naopak koncovku základní části podle mě nezvládne Liberec nebo Ostrava, oba týmy mají nestabilní formu a odehraných méně vypjatých zápasů než my nebo Bohemka. Každopádně držím klukům palce a těším se na atraktivního soupeře do play off.

2. Televizní zápas "opravdu" doma byl snem každého z nás, takže nás mrzí, že jsme u toho nemohli být přímo na hřišti. Honily se mi hlavou vzpomínky, jak jsme si sami organizovali bufet pro diváky a jezdili před zápasem nakupovat párky do Makra a v jakých amatérských podmínkách jsme se na koleni s extraligou seznamovali. O to víc jde vidět, jak se Panteři a celý florbal neskutečně zprofesionalizovali a posunuli dopředu. Všechna čest lidem, co se o něj v Otrokovicích srdcem a s láskou starají, bez toho to nejde. Nová hala nám po letech snažení konečně dala adekvátní podmínky, přestože si na ni nemůžu pořád zvyknout a s láskou vzpomínám na nedobytnou pevnost na Štěrkáči, kde byla vždy elektrizující atmosféra a báli se k nám jezdit soupeři i rozhodčí. Ale jsem přesvědčený, že toto má ještě nová hala před sebou, stejně jako spoustu vítězných domácích TV utkání :)


Karel Ťopek - dlouhé roky symbol florbalu v Otrokovicích a Panterů

1. Ano. Přes všechny potíže, které si letos tým vybral, to nezabalil a pořád se rve o play-off. Pokud vydrží zdraví, tak jsem přesvědčený, že to kluci uhrají. Myslím, že od prosince se tým hodně zvedl, jen škoda, že jsme nedokázali uhrát body s favority, kdy jsme několikrát prohráli o gól. V případě, že Panteři budou v osmičce, tak mi nezáleží na tom, kdo půjde z kola ven. Z mého pohledu nejde jen o to být či nebýt v play off. Jde o to, aby kluci dokázali sami sobě, že na to mají, a že si to uhráli sami. 

2. Konečně se fanoušci Otrokovic dočkali. Hlavně jsem rád, že u toho byli na hřišti i hráči, kteří Extraligu vybojovali a stále hrají. Se starou partou jsem si museli mantinely naložit na Štěrku a ve Zlíně zase vyložit, to samé po zápase. Nebylo to ideální, ať už z pohledu organizace, tak samotné atmosféry. Jsem rád, že jsme našli zázemí na tato utkání u nás v Otrokovicích. Věřím, že nešlo o poslední přímý přenos z Otrokovic a velké zápasy Pantery letos ještě čekají. 

Poslední domácí utkání základní části odehrají Panteři v neděli 17.2.2019 v 17:00 v Městské sportovní hale Otrokovice.