Letošní sezónu mladších žáků lze považovat za velmi úspěšnou

Začátek sezóny kluci odstartovali na již velmi oblíbeném turnaji Ostrava Cup, který se letos uskutečnil v netradičním termínu, a to v srpnu. Nicméně to bylo již jako součást nadcházející sezóny 2021/22 a to znamenalo, že naši kluci patřili k těm nejmladším. Přestože vyhráli svou skupinu, v osmifinále po velkém boji podlehli Vítkovicím a turnaj pro ně skončil.

Startem nové sezóny, na začátku září, jsme se zúčastnili turnaje Nisa cup v Liberci. Turnaj se nám povedl a probojovali jsme se až do finále, kde jsme podlehli Bivojům z Litvínova, stejnému soupeři, který nás již vloni připravil o titul na turnaji v Brně. Litvínov se stal klukům určitým prokletím a s obavami přistupovali k zápasům s tímto silným týmem.

Úspěchy mladších žáků v posledních letech, stejně jako obliba florbalu v Otrokovicích přispěla k vysokému počtu stávajících hráčů i nových posil v této kategorii. Již od září se tréninků účastnilo více než 20 kluků a v průběhu roku přicházeli další zájemci. Ne všem z nich florbal zachutnal, ale ti, kteří vydrželi, měli možnost rozvoje i pod vedením současných a bývalých extraligových hráčů. Právě účast těchto zkušených hráčů pomáhá s rozvojem herních dovedností dětí.

Vzhledem k vysokému počtu zájemců klub letos přihlásil do Zlínské ligy mladších žáků dva týmy, což pomohlo k navýšení počtu zápasů a herního času pro všechny hráče. Každý si mohl zahrát až 30 zápasů, což vedlo ke zlepšení herních dovedností hráčů.

Při rozdělování týmu na družstva Black a White jsme se potýkali s otázkou, zda postavit silný a slabší tým, nebo kluky namixovat a vytvořit dva konkurenceschopné týmy. Nakonec se trenéři rozhodli vytvořit dva stejně silné týmy. Tato filozofie se ukázala jako správná a kluci hráli prim ve Zlínské lize a oba týmy patřily k nejlepším.

Začátkem roku 2022 jsme rozhodli i na popud našich velkých rivalů, hráčů Bivoj Litvínov, zorganizovat turnaj pod názvem Panthers Cup. Turnaj čtyř silných týmů doplnili kromě Bivojů mladší hráči SC Tempish Vítkovice a Zlín Lions. V tomto vyrovnaném klání, kde po základní skupině mohl vyhrát kterýkoliv z týmů, nakonec ve finále zvítězili Panteři, a to až po samostatných nájezdech nad Vítkovicemi. Jednalo se nultý ročník turnaje a my věříme v dobře vytvořenou a do budoucna se opakující se tradici.

Ani teď, v závěru letošní sezóny, samozřejmě nepolevujeme ve fázi tréninků, ani turnajů.

Již první květnový víkend se zúčastníme Prague Florbal Cupu a na konci měsíce zabojujeme o umístění na novém turnaji Ostravské hry ve Vítkovicích. Sezónu mladší žáci ukončí oblíbeným turnajem Brno Open Game, kde i při naší čtvrté účasti chceme s touto partou kluků dovést jednu z medailí!

I když budeme mít letos ročníkovou nevýhodu a budeme na turnajích patřit mezi nejmladší týmy, pevně věříme že se popereme o co nejlepší výsledky!

Rozpis turnajů:

6. – 8. 5. 2022 Prague Floorball Cup https://www.praguefloorballcup.cz/

27. – 29. 5. 2022 Ostravské hry https://www.ostravskehry.cz/florbal/

23. – 26. 6. 2022 Brno Open Game https://www.opengame.cz/

FOTOGALERIE MLADŠÍ ŽÁCI: https://bit.ly/fotogalerie-mladsi-zaci-2021

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy