Livesport Superliga hlásí restart !!!

Po více než měsíci se opět rozběhne Livesport Superliga. ( Převzato z: Český florbal )

V uplynulých dnech probíhalo mnoho jednání mezi Komisí elitního florbalu a medializace (KEFAM) a ostatními účastníky Livesport Superligy o podmínkách restartu a nastavení pro pokračování soutěže. Diskutovaly se různé scénáře restartu soutěže termínově, ale i z pohledu bezpečnosti, testování a nejefektivnějšího vynaložení nákladů. Pro soutěž bylo velmi důležité propojení se zařazením do programu Covid II Sport, který bude sloužit i k pokrytí nákladů na testování hráčů před víkendovými dvojkoly. V rámci jednání se podařilo Kefamu po intenzivních diskusích nalézt vhodný formát pro aktuální pokračování soutěže.

“Máme potvrzeno, že Livesport Superliga obdrží výjimku a jsme velmi rádi, že se tak elitní florbalová soutěž vrací kromě tréninku i k utkáním. Je potřeba ale jasně zdůraznit, že jsme ke startu superligy přistoupili velice zodpovědně. Jednak ze zdravotního hlediska a nastavení testování. Současně jsme všem klubům umožnili, aby v případě, že by někdo z nich nesplňoval parametry pro obnovu tréninkové činnosti, mohl požádat o výjimku do konce roku 2020 a odložit svá utkání. Bylo to nutné proto, aby se všechny oddíly rozhodly podle své situace. Finálně diskutujeme s jedním oddílem o jeho pozdějším zapojení až od prosince po vyřešení všech záležitostí, jinak zbylých 13 oddílů je připraveno na restart Livesport Superligy,” komentuje situaci prezident Českého florbalu Filip Šuman.

Hráči superligových klubů budou muset dodržovat přísná hygienická pravidla, mezi která patří také povinné pravidelné testování na onemocnění COVID-19 formou PCR testů před každým hracím víkendem. Současně řada superligových týmů při začátek tréninkového procesu navíc testuje své hráče antigenními testy, aby zajistily bezpečný návrat do tréninkového procesu.

Program restartu se nyní upřesňuje, na pondělí televizní duel naváže o týden později další televizní utkání, které opět diváci uvidí na obrazovkách kanálu ČT sport. O víkendu před tímto utkáním, 21. a 22. listopadu, budou moci týmy v případě zájmu odehrát odložená utkání. První dvojkolo za účastí 13 týmů se rozjede od víkendu 28. a 29. listopadu, od prosince by měla soutěž pokračovat se všemi 14 účastníky. V plánu Livesport Superligy je do konce roku odehrát šest utkání ve formě tří víkendových dvojkol.

(Zdroj: Český florbal)

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy