Lukáš Pešat: Nepostoupit do play-off by bylo velké zklamání.

čtvrtek 30.11.2017 • Matěj Kostka

Lukáš Pešat se v sobotním utkání proti České Lípě zaskvěl hned 7 kanadskými body a přispěl tak k novému rekordu Panterů v počtu vstřelených branek v jednom utkání.

V sobotu jste jednoznačným rozdílem porazili Českou Lípu a překonali otrokovický rekord vstřelených branek v jednom utkání. Dosud to bylo 11 branek ve venkovním utkání proti Liberci. Jak se ti líbil týmový výkon v tomto utkání a co říkáš na překonaný rekord?

Hned po zápase jsem se kluků ptal, jestli to náhodou není rekord otrokovic v extralize. Nikdo si nebyl jistý, ale teď už vím ze to rekord byl a jsem moc rad, ze jsem mohl být u toho. Věřím ze naše týmové výkony budou ještě stoupat a budeme bavit hrou sebe, i fanoušky.

K výhře přispěl hned 7 kanadskými body. Už se ti někdy povedl takový individuální výkon?

Abych řekl pravdu, tak vůbec netuším. Možná se mi to povedlo někdy ve starších žácích, ale v mužích to byla rozhodně premiéra.

Máte za sebou první polovinu základní části. Jak bys zhodnotil vaše výkony?

Myslím ze výkony byly celkem nad očekávání. Ale pořád je hodně na čem pracovat. Takže půl sezóny fajn, ale já chci na konci zvednout pohár v Ostravar aréně.

Nacházíte se na 4. místě s 26 body a máte velký náskok na deváté Brno, které má 14 bodů. Vypadá to tedy, že cesta do play-off bude snadná.

Nepostoupit do play-off by bylo velké zklamání. Z týmu jde opravdu cítit pohoda a všichni víme ze můžeme hrát i s týmama, které jsou v tabulce před náma.

Nyní máte před sebou zápasy proti prvním třem týmům tabulky, takže vás nečekají jednoduchá utkání. Budete se na tyto utkání nějak speciálně připravovat?

Budou to opravdu těžké zápasy, ale jestli se budeme extra připravovat záleží na trenérovi. Myslím, ze spíš budeme hrát to, co umíme a necháme na hřišti všechno.

Všimli jsme si, že na zápasech máš spoustu fanynek. Určitě je bude zajímat, jestli aktuálně máš nějakou přítelkyni?

Aktuálně jsem nezadaný.