Martin Szweda: Na sérii s Chodovem se těším

středa 7.3.2018 • Matěj Kostka

Martin Szweda je v Otrokovicích druhou sezonu a zkušenosti z play-off má z loňské sezony, kdy si jej zahrál poprvé. V závěrů základní části má dobrou formu, což potvrdil i vstřelenou brankou v posledním utkání do sítě Pardubic.

V minulém kole se vám podařilo podruhé v sezóně udržet zápas bez obdržené branky a opět to bylo proti Pardubicím. Jak bys zápas zhodnotil?

Myslím, že největší zásluhu na tomto čistém kontě má skvěle chytající Pacin, který nás celý zápas držel. My jsme se místo jednoduchých kombinací snažili vymýšlet speciální ,,akce‘‘, které byly nepřesné a můžeme být jenom rádi, že to Pardubice nedokázali potrestat. Nám tam naopak padlo skoro snad všechno.

Přestože jste vyhráli, tak jste nedokázali udržet čtvrtou příčku a skončili až na šesté místě. Panovalo po utkání velké zklamání?

Samozřejmě. Kdybychom se udrželi na čtvrté příčce, tak by to bylo pro klub poprvé v historii, kdy se mohl umístit v Tipsport Superlize tak vysoko, což by určitě vedení a hlavně fanoušci velmi ocenili.

Jak bys zhodnotil výkony týmu a tebe samotného v základní části?

Celkově se mi výkon týmu dost líbil. Místy se našly i zápasy, které nám bohužel nevyšly, tak jak bychom si představovali, ale z toho jsme se snad poučili a přeneseme si tyto zkušenosti do prvních bojů v playoff. Co se týče mě, tak jsem se sebou spokojený, ale vždycky to může být lepší.

Jakou soupeře si vás vybral Chodov, takže se bude opakovat série z loňské sezony. Co od této série očekáváš a jak jsi spokojený se soupeřem?

Maximální koncentraci, bojovnost a hlavně střeleckou produktivitu. To jsou myslím faktory, které rozhodnou tuto sérii. Pokud chceme myslet na co nejvyšší příčky, tak musíme porazit kohokoliv, tudíž se na tuto sérii velmi těším.

Budou probíhat nějaké speciální přípravy na sérii s Chodovem?

Ano, již jsou v plném běhu.