Matador Petřík: Boleslav jsem hodil za hlavu už v autobuse

Jeden z nejužitečnějších hráčů v historii klubu Lukáš Petřík se rozpovídal o závěru základní části. Držitel titulu z roku 2009 zároveň vyhlíží nadcházející utkání proti Pardubicím.

Proti Liberci přesvědčivá výhra 9:3. Přesto, neměli jste v hlavách nepovedený zápas proti Boleslavi?

Ano, proti Liberci se podařilo zvítězit. Zápas v Boleslavi jsme si krátce rozebrali na týmové poradě a dál jsme se tím nezaobírali. Já se snažím jít do každého zápasu s čistou hlavou, takže zápas v Boleslavi jsem hodil za hlavu už v autobuse na zpáteční cestě. A věřím, že i zbytek hráčů na to při zápase s Libercem nemyslel.

V první třetině měl Liberec více šancí na vstřelení branky. Kde se podle Vás zápas lámal?

V první třetině nás Liberec sice přestřílel, ale nedá se říct, že by byl lepším týmem. Nám se navíc podařilo jít do kabin s jednobrankovým vedením a také vstup do druhé třetině nám vyšel dobře. Poté jsme sice měli výpadek, kdy se soupeř trochu dotáhl, ale od třetí třetiny už jsme si to pohlídali a postupně navyšovali až na zmiňovaných 9:3.

Jako jeden z mála jste odehrál všechny zápasy. Jak jste vnímal situaci, kdy vrcholila v týmu marodka?

Bohužel se to ve sportu stává a je potřeba se s tím vypořádat. Situace to nebyla růžová, ale už je za námi a teď směle směřujeme k play-off.

Na obrázku může být: 1 osoba

V posledním kole jedete do Pardubic. Co musí Panteři udělat, aby mohli slavit postup do play-off?

Tak všichni víme, že nám k jistotě postupu stačí jeden bod a možná ani ten nebude potřeba. Ale my samozřejmě nejedeme pro jeden bod, ale pro vítězství. Před play-off se potřebujeme dobře naladit a připravit na tuto vrcholnou část sezóny.

V mnoha zápasech Vás fanoušci mohli vidět na postu obránce, jak se tomto postu cítíte?

Do obrany jsem se dostal během období, kdy se nám výsledkově nedařilo, a trenér přeházel formace. V obraně už jsem se celkem zabydlel, i když ještě ne vše mám úplně pod kontrolou. Takže se většinou snažím stát tak, aby mě něco trefilo. V obraně mi to zatím vyhovuje a vypadá to, že se to ani pro play-off měnit nebude.

Co byste vzkázal fanouškům?

Chtěl bych určitě zmínit výjezd fanoušků, který se pořádá na zápas do Pardubic a tímto je pozvat a pokud jim to zrovna nevyhovuje tak věřím, že se společně potkáme na zápasech play-off v domácí hale.