Matěj Kostka se vrací do Otrokovic

Do kádru Otrokovic se po dvou letech, strávených v Hattricku Brno, vrací obránce Matěj Kostka. Tento ofenzivní bek působil v Otrokovicích od sezóny 2010/2011, kdy s Pantery vybojoval postup do Superligy. Celkově dosud nasbíral v otrokovickém dresu 200 superligových startů, ve kterých si připsal 56 branek a 43 asistencí. Dohoda zní na rok s opcí na další.

Když jste v létě 2020 odcházel do Hattricku, řekl byste, že se do Otrokovic ještě jednou vrátíte?

Určitě ne. Myslel jsem, že cestování do Otrokovic z Brna za florbalem je už za mnou. Že tato kapitola je pro mě uzavřená a florbal na nejvyšší úrovni ukončím v Brně. Každopádně se moc těším, až zase vyběhnu na palubovku na Štěrkovišti v dresu Panterů.

Jaké pro vás byly vzájemné zápasy?

Hodně emotivní. V prvním vzájemném zápase, který se hrál v Otrokovicích, padalo hodně pokřiků a hecování z obou stran. Takže jsem byl rád, že na konci jsem odcházel jako vítěz já (smích). Každopádně to bylo celkem zvláštní hrát jako hráč týmu hostů, ať už to bylo na Štěrkovišti nebo na Městské sportovní hale, protože jsem si tam připadal jako doma. Zajímavostí určitě je, že jsme každý zápas hráli na jiné hale a taky, že v Otrokovicích jsem dvakrát vyhrál a v Brně naopak dvakrát prohrál. Možná je na tom vidět, kde se mi hraje lépe.

Jak těžce jste vstřebával sestup Hattricku ze Superligy?

Takový konec sezony jsem si určitě nepředstavoval a nikomu bych ho nepřál zažít. Zklamání bylo velké, ale přineslo také spoustu nových zkušeností. Teď už se chci ovšem dívat dopředu na následující sezonu a tu loňskou hodit za hlavu.

Překvapilo vás, že o vás měli Panteři zájem? Řekl jste hned ano?

S vedením jsme byli v kontaktu už před loňskou sezonou, kdy jsme se nakonec nedomluvili. Letos jsem si nebyl jistý, jestli se mi opět někdo ozve, ale když mi Karel Ševčík zavolal tak jsem byl příjemně potěšen, že je o mě zájem. Rozhodnutí nepadlo hned. Měl jsem nějakou dobu na rozmyšlenou, a nakonec se rozhodl do toho jít a vrátit se zpět tam, kde jsem s velkým florbalem začínal.

Co říkáte na proměnu mužstva?

Od mého posledního působení se mužstvo celkem dost proměnilo, takže se budu muset učit spoustu nových jmen (smích). Je tu spoustu nových tváři, ale i těch se kterými už jsem v jednom týmu nastoupil. Každopádně tým vypadá solidně, takže věřím, že nás čeká úspěšná sezona.

Komentář trenéra Karla Ševčíka k přestupu Matěje Kostky:

"Matěje jsem chtěl přivést zpět do Otrokovic, protože je to starší zkušený hráč s dlouholetými vazbami na Pantery. Navíc mi svým herním myšlením a dovednostmi zapadá do systému, který chceme příští sezónu hrát. Volal jsem mu už před minulou sezónou, pak znovu hned po skončení té stávající. Jsem rád, že vedení dotáhlo přestup do konce a Matěje máme v týmu. Je to určitě velká posila a pevně věřím, že nám zvedne kvalitu hry a Otročky posune k lepším výsledkům."

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy