Michal Kvapil pokračuje v pozici hlavního trenéra Superligového týmu mužů

Michal Kvapil se po náročné Superligové sezóně rozhodl přijmout nabídku a pokračuje v pozici hlavního trenéra i v sezóně 2019/2020. Za své asistenty si zvolil Martina Hálu a Miroslava Koníčka.

„Jsem velice rád, že Michal kývl na naši nabídku a pokračuje i v následujícím ročníku u mužského áčka. Přes všechny komplikace, dokázal s týmem postoupit do play-off, i proto pro nás byl první a jedinou volbou na post hlavního trenéra. Máme hodně podobný pohled na florbal. V minulosti Michal prokázal, že umí pracovat s mladými hráči a nebojí se jim dát šanci, když si ji zaslouží. Věřím, že pod ním bude družstvo pracovat na maximum a naši talentovaní junioři se porvou o místo v týmu,” řekl předseda Panterů Karel Ťopek.

„Jak je u nás obvyklé, jsme s Michalem domluveni zatím na rok. Konkrétní cíle zatím nechceme dávat, ale ty základní se nemění. Hrát srdcem, porvat se v každém zápase o výhru, přitáhnout do ochozů více fanoušků a dostat se mezi nejlepší osmičku,” zakončil Karel Ťopek.


Krátky rozhovor s trenérem Michalem Kvapilem o jeho pokračování:

1. Co rozhodlo o tom, ze zůstáváte u kormidla Panterů?

Konečné rozhodnutí jsem si chtěl důkladně promyslet a projednat s vedením klubu. Zhodnotili jsme předešlou sezonu a představili jsme si vizi, cíl a jak bychom chtěli k tomuto cíli dojít. Pro mne je to nová výzva. Získal jsem určitě zkušenosti a pohled na vedení Superligového týmu. Po zvážení všech aspektů jsem se rozhodl pokračovat u Panthers Otrokovice. 


2. Koho jste si zvolil do realizačního týmu a co budou mít na starost?

Realizační tým je velice důležitý a chtěl jsem jej rozšířit. Budeme pracovat v týmu společně s kondičním trenérem a vedoucím družstva Martinem Halou, ten samozřejmě povede fyzickou přípravu týmu v celé sezóně. Asistentem bude už naplno Miroslav Koníček, který pracoval velice dobře a úspěšně s dorostenci. Bude pomáhat s taktickou přípravou a další věci k tomu. Každý bude mít své úkoly, které budeme průběžně společně konzultovat. Přesto bychom chtěli realizační tým ještě rozšířit.


3. Můžeme čekat změny v kádru?

Změny v kádru určitě přijdou. Už předběžně víme jaké. V jednání máme i některé zajímavé hráče, kteří by nás mohli posílit. Hlavně chceme udržet naše lídry. Zároveň bychom chtěli využít juniory, kteří přechází do mužské kategorie. Do přípravy zapojíme všechny. Doufáme, že se této šance chytnou. Vše je na začátku. Chtěli bychom vytvořit silný tým, jak herně, tak v kabině a dát si ty největší cíle.


REALIZAČNÍ TÝM PANTERŮ PRO SEZÓNU 2019/2020:

Hlavní trenér: Michal Kvapil

Asistenti: Martin Hála, Miroslav Koníček

         

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři