Mladí Panteři bojovali na brněnském Open Game

Panteři, v kategorii elévci a mladší žáci, se na závěr sezóny zúčastnili prestižního turnaje Brno Open Game. Tento turnaj je považován za neoficiální mistrovství České republiky. 

ELÉVCI

Zápasy základní skupiny startovaly již ve čtvrtek. V kategorii elévků bylo přihlášeno celkem 34 týmů, rozdělených do skupin po pěti. Do vyřazovacích bojů postupovali všechny týmy. Byl to velice náročný systém, kde si zahrál každý s každým.

První zápas proti Tatran Střešovice – akademie Řepy jsme měli od začátku pod kontrolou a zvítězili přesvědčivě 12:0. Druhý zápas proti Prague Tigers Orange už byl mnohem vyrovnanější. Se soupeřem jsme se přetahovali o výsledek až do samotného konce. Našim klukům se podařilo vyrovnali na konečných 3:3 a to 20 vteřin před koncem při závěrečné power-play.

Další dva zápasy ve skupině jsme vyhráli jednoznačně, 8:1 s TROOPERS Green a 5:1 s PSKC Okříšky. V základní skupině jsme o skoré skončili na druhém místě a čekalo nás víkendové play-off. Prvním soupeřem ve vyřazovacích bojích byli brněnští Buldoci Black. I když výsledné skóre 6:0 vypadá jednoznačně, určitě to nebyl jednoduchý zápas a kluci museli hrát na 100 procent.

V osmifinále nám pavouk přisoudil silnou ACEMA Sparta Praha Red. Věděli jsme, že nás čeká hodně těžký soupeř. Kluci si v tomto zápase sáhli až na dno a skutečně bojovali srdcem. Bohužel Sparta už byla nad naše síly a v osmifinále jsme prohráli 4:0 a tím pro nás turnaj skončil.

"Kluci opět odehráli výborný turnaj a hráli na plno až do úplného konce. Dělali čest klubu i našemu heslu „Hrajeme srdcem“. Bylo nám ctí být s nimi na lavičce a trénovat je," zhodnotil výkon týmu trenér Martin Kostka.

Děkujeme rodičům, kteří nás doprovázeli a podporovali. Opět vytvořili vynikající atmosféru, a to nejen při zápase, ale také při dlouhých přestávkách mezi zápasy.

Děkujeme i týmu mladších žáků, kteří nás přišli na jeden zápas podpořit – přes jejich fandění nebylo slyšet vlastního slova – nádhera.

Na turnaji nás reprezentovali: Kuba Medek, Igor Norek, Ondra Drábek, David Zpěvák, Alex Grivalský Miklík, Šimon Drábek, Štěpán Hanák, Robin Matulík, Štěpán Kempa, Adam Kulhánek, Honza Svoboda, Simon Zavadil, Tom Zavadil, Štěpán Košík, Tom Stuchlík, Tom Vajdík, Lukáš Vaculík a Adam Zuzaník.

Trenéři: Martin Kostka, Igor Norek, Dan Medek a Jana Grivalská Miklíková

FOTOGALERIE


MLADŠÍ ŽÁCI

Konkurence v kategorii mladších žáků byla letos úctyhodná, přihlásilo se celkem 65 týmů, které byly rozděleny do 13 skupin po pěti.

První den narazili malí Panteři na neznámé týmy DDM Litoměřice a FBC Letka. Oba zápasy skončily našim jednoznačným vítězstvím 16:1 a 10:1.

Druhý den byl již o poznání náročnější a kluci změřili síly se silnými soupeři ACEMA Sparta Praha Red a Bulldogs Brno Orange. První zápas s pražským týmem nám vůbec nevyšel a museli jsme spolknout hořkou porážku 1:7. Kluci se ale nevzdali a k druhému zápasu nastoupili jako vyměnění a zvládli náročnou a vyrovnanou bitvu, kdy na konci slavili vítězství 3:2. V základní skupině, při rovnosti bodů prvních třech týmů, jsme o skóre obsadili třetí příčku.

První zápas v play-off části jsme sehráli proti FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Kluci neponechali nic náhodě a přesvědčivě si kráčeli za vítězstvím 7:0.

V dalším vyřazovacím kole jsme narazili na kluky z Mladé Boleslavi, se kterými jsme svedli napínavou bitvu plnou zvratů a celý zápas se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. O konečném výsledku, po remíze 3:3, rozhodly až samostatné nájezdy, kde se bohužel radoval soupeř a pro naše kluky tak turnaj skončil.

"I přes prvotní velké zklamání jsme si všichni letošní brněnskou pouť moc užili. Zápasy zde i na ostatních turnajích nám přinesly spoustu florbalových zážitků a všichni se již těšíme na další sezónu. Děkuji všem hráčům za bojovnost a nasazení a rodičům za skvělou podporu," zhodnotil turnaj trenér Aleš Langer.

Tým se představil ve složení Lukáš Zelík, Jonáš Konior, Jakub Kračina, Martin Pšenčík, Tomáš Kulhánek, Martin Niklfeld, Jakub Ťopek, Jan Ťopek, Adam Langer, Daniel Matoušek, Jakub Illeš, Adam Martínek, David Žák, Dominik Hutař a Štěpán Orel.

Trenéři: Aleš Langer, Michal Konior a Tomáš Zelík

FOTOGALERIE

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři