Mladí Panteři vezou z pražského turnaje dvě zlata

Panteři v kategorii přípravka a mladší žáci ovládli o minulém víkendu prestižní mezinárodní turnaj Prague Floorball Cup 2022 a vezou domů zlaté medaile!

Přípravka

Výběr přípravky, tedy nejmladší kluci do 9 let, se vydal do Prahy na první letošní velký turnaj. Vítězně prošli všemi 7 zápasy, kde porazili i těžké pražské soupeře a svým protivníkům nastříleli úctyhodných 65 branek. Jak to všechno probíhalo?

V základní skupinu kluci začali jasnou výhrou nad pražským týmem Butchis 16:1, ale pak je čekal těžký zápas s Black Angeles. Byl to vynikající a bojovný zápas. Po vyrovnaném průběhu se kluci přetlačovali o výsledek, ale nakonec se vítězný gól podařilo vstřelit nám a byla z toho výhra 6:5.

V dalším zápase jsme narazili na Mladou Boleslav. Bylo to vyrovnané utkání, kde v prvním poločase padl jen jeden gól, do naší sítě. Naštěstí se podařilo rychle vyrovnat a soupeře zlomit. Celkové vítězství 8:2 bylo zasloužené. Tato výhra znamenala první místo ve skupině a postup do finálové skupiny a boj s vítězi ostatních skupin o medaile.

Prvním naším soupeřem ve finálové části byl FBŠ Hattrick Brno. Opět zvučné jméno, ale kluci se nezalekli a přesvědčivě zvítězili 10:3. V neděli ráno nás čekala ACEMA Sparta Praha. Těžký a houževnatý soupeř. Tlačil a hned dvakrát vedl, ale po váhavém začátku kluci zvýšili rychlost a soupeře přestříleli 7:2. Tady se turnaj začal lámat. Další přišel na řadu, pro nás neznámý tým TROOPERS. Opět hodně bojovný začátek zápasu a dlouhá část bez vstřeleného gólu. I přes náročný program a dlouhé čekání se kluci nenechali zlomit a zvítězili 7:1.

Rozhodující bitvu jsme svedli proti Snipers Třebíč. Asi osud tomu chtěl, že to byl přímý souboj o prvenství. Na začátku zápasu byla vidět lehká nervozita. Míčky lítaly vzduchem, ale kluci se časem vrátili ke svojí hře a vyhráli 11:4 a bez jediné prohry turnaj vyhráli.

Byl to neskutečný turnaj a pro nás všechny velká zkušenost. Kluci bojovali až do poslední minuty každého zápasu a toto prvenství si zasloužili. Moc děkujeme všem rodičům, kteří nás doprovázeli a postarali se o výbornou atmosféru v týmu. Největší díky, patří klukům, kteří si to na hřišti uhráli a zaslouženě získali zlaté medaile.

Tým se představil ve složení Kuba Medek, David Zpěvák, Michal Kostka, Alex Grivalský Miklík, Robin Matulík, Honza Svoboda, Igor Norek, Dominik Hána, Adam Kulhánek, Ondřej Drábek, Adam Vitáloš, Tom a Simon Zavadilovi.

FOTOGALERIE


Mladší žáci

Tým mladších žáků, tvořený kluky starými 10 až 12 let, se poprvé vydal na velký turnaj do Prahy. Po zkušenostech a úspěších hlavně na moravských turnajích se těšil na měření sil tentokrát se silnými pražskými soupeři a vyhlížel opětovné setkání s rivaly z Litvínova.

V prvním utkání si kluci poradili se soupeřem z TJ Znojmo Laufen a vyhráli s přehledem 8:1. Pak nás čekal neznámý pražský tým Butchis, který byl už na pohled věkově výrazně mladší a kluci ho svými zkušenostmi a herním umem převálcovali 21:0.

Druhou část základní skupiny otevřel souboj s pražským rivalem ACEMA Sparta Praha blue. Byl to velmi tvrdý zápas se spoustou osobních soubojů, atmosféra v hala byla velmi napjatá, ale kluci předvedli opět svoji hru a radovali se z vítězství 8:1.

Nejtěžší zápas ve skupině nás čekal až na závěr, kde jsme narazili na SŠK Očov Hodonín. Byl to přímý souboj o první místo ve skupině a výchozí pozici do finálových bojů. Ani zde kluci nezaváhali a po přesvědčivém výkonu v zápase plném branek brali výhru 9:3.

Po čtyřech výhrách v základní skupině tým postoupil suverénně do semifinálových bojů z prvního místa. Zde jsme narazili na velmi těžkého soupeře z Black Angels. Po tuhém boji v tomto napínavém utkání muselo rozhodnout až prodloužení. Zde byli o kousek šťastnější Panteři a mohli se radovat z vítězství 5:4 a z postupu do finále proti velkým rivalům, ale i kamarádům z Bivoj Litvínov.

Finále bylo velmi vyrovnané a kluci půlku zápasu dotahovali brankovou ztrátu, pak ale zabrali a zápas otočili do vítězného konce a vyhráli 7:4. S úlevou a radostí zahodili hokejky a mohli začít slavit další velké vítězství!

Pro všechny naše hráče, trenéry i fanoušky z řad rodičů to byl neskutečný víkend, plný úžasných zápasů, napjatých momentů i slziček štěstí. Děkujeme klukům za krásné sportovní zážitky a těšíme se na další!

Tým se představil ve složení Lukáš Zelík, Jonáš Konior, Jakub Kračina, Martin Pšenčík, Tomáš Kulhánek, Jakub Zdráhal, Robin Hasík, Martin Niklfeld, Filip Janča, Filip Klinkovský, Jakub Ťopek, Jan Ťopek, Adam Langer.

FOTOGALERIE

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy