Mladí Panteři vezou zlato a bronz z víkendových turnajů

První zářijový víkend se dva týmy Panterů úspěšně prezentovaly na florbalových turnajích, na opačných koncích republiky. Elévci dobyli Tempish Moravian cup v Olomouci a mladší žáci vezou bronz z Gorila cupu v Plzni.

Elévci

Omlazený tým elévků, plný nově příchozích hráčů, vyrazil na zkušenou do blízké Olomouce. Kluci v přípravce dokázali hodně, ale nyní na ně čekala nová výzva. Turnaj byl plný nových soupeřů, které jsme v minulosti nikdy nepotkali.

První hrací den sehráli kluci čtyři utkání a ze všech odešli jako vítězové. Všichni na hřišti bojovali a ukázali, že florbal přes prázdniny nezapomněli. Byl to povedený, týmový výkon. Postupně malí Panteři dokázali porazit FBC Tatran Litovel, Sokol Brno I EMKOCase Gullivers, FbC Asper Šumperk a FBC ZŠ Uničov.

Neděle byla ve znamení play-off. Čtvrtfinálový soupeř Torpedo Havířov nás nedokázal zastavit a kluci neděli začali stejně, jako ukončili sobotu, tedy výhrou 10:1. V semifinále se kluci opět utkali s FBC Tatran Litovel. Byl to vyrovnaný zápas, kdy každá chybička byla potrestána. Naštěstí kluci opět podali vynikající týmový výkon, a i díky velké podpoře gólmana zvítězili 3:1.

A bylo tu finále, ve kterém kluci svedli souboj s FbC Asper Šumperk. Po fantastickém výkonu dokázali zvítězit 5:2 a zaslouženě si odvezli zlaté medaile!

Byl to neuvěřitelný turnaj, kde celý tým makal na 120 procent, a to včetně několika nováčků. Na všechny kluky jsme moc a moc hrdí. Zároveň děkujeme rodičům za velkou podporu v hledišti.

Na tomto turnaji nás reprezentovali:

Honza Straka (G), Alex Grivalský Miklík, Michal Kostka, David Zpěvák, Štěpán Hanák, Robin Matulík, Igor Norek, Dominik Hána, Jan Svoboda, Šimon Drábek, Tom Zavadil, Simon Zavadil, Ondřej Drábek, Dominik Švec, Tom Stuchlík, Adam Vitáloš, Adam Kulhánek.

Trenéři: Martin Kostka, Igor Norek, Jana Grivalská Miklíková

Fotky a videa z turnaje najdete zde.

Mladší žáci

Tým mladší žáků se vydal na druhý konec republiky, kde se poprvé zúčastnil Gorila cupu v Plzni. V silně obsazeném turnaji, kde se o vítězství utkalo 20 týmů, nakonec vybojoval krásné bronzové medaile.

V základní skupině kluci sehráli čtyři zápasy. Po třech jednoznačných výhrách nad FBC Plzeň, Tatranem Střešovice a týmem Butchis svedli velmi vyrovnanou bitvu proti IBK Vakla. Tým, který tvořil výběr dětí ze spřátelených klubů Kladna a Karlových Varů, se prezentoval velkou bojovností a naši kluci museli zabrat na plné obrátky, aby dostáhli těsného vítězství 5:4 a tak vyhráli svoji základní skupinu.

Druhý den odstartoval boj v play-off proti Florbalu Chomutov a nebyla to z počátku lehká bitva. Zaspali jsme začátek a rychle jsme prohrávali o dva góly. Kluci se zkoncentrovali, začali hrát zase svoji hru a utkání otočili ve vítězství 8:4.

Ve čtvrtfinále jsme narazili na soupeře ze superligového týmu Fbc Liberec. Kluci ale neponechali nic náhodě, utkání měli plně pod kontrolou a po výborném výkonu slavili vítězství 7:2 a postup do bojů o medaile.

V semifinále jsme se opět postavili klukům z IBK Vakla a tentokrát byl soupeř úspěšnější. Přestože jsme se ještě dokázali do zápasu vrátit a stáhnout dvougólové manko, tak na konci nám již chyběly síly a soupeř zaslouženě slavil postup do finále, kde nakonec vybojoval zlaté medaile.

Kluci na celém turnaji předvedli parádní výkon a zaslouženě domů vezou bronzovou medaili. Výlet do vzdálené Plzně byl po všech stránkách povedený. Děkujeme celému realizačnímu týmu trenérů za přípravu, rodičům za podporu a malým Panterům za nezapomenutelné zážitky!

Tým se představil ve složení Lukáš Zelík, Jonáš Konior, Tomáš Kulhánek, Robin Hasík, Martin Niklfeld, Jakub Ťopek, Jan Ťopek, Adam Langer, Martin Pšenčík, Dan Matoušek a Adam Martínek.

Trenéři: Aleš Langer, Tomáš Ťopek

Fotky a videa z turnaje najdete zde.

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři