Mladší i starší žáci rekapitulují sezónu

Kategorie mladších a starších žáků prožily velmi odlišnou sezónu. Mladším žákům se díky široké základně, stabilnímu týmu a výborným výkonům velmi daří, zatímco starší žáci se potýkali s nedostatkem hráčů a pilováním kondičky.

MLADŠÍ ŽÁCI

Letošní sezóna mladších žáků začala hned jedním z velkých turnajů. Na konci září se hrál v Plzni turnaj Gorila cup. Vzhledem k tomu, že jsme měli většinu týmu ve starším ročníku, chtěli jsme kluky co nejvíce vytížit v turnajích a porovnat síly s těmi nejlepšími týmy. Předpoklad byl velmi ambiciózní, a to dosažení stupňů vítězů. Tohoto cíle se podařilo dosáhnout, ale i přesto nebyli kluci se třetím místem spokojeni. Cítili, že měli na víc.

Také vedení Panterů cítilo sílu mladších žáků, a kromě klasické Zlínské ligy se podařilo zorganizovat i ligu Moravskou. V ní se kluci WHITE mohli setkávat pravidelně s nejlepšími týmy Moravy, tedy kromě nám známých týmů Zlína a Vsetína, i s týmy z Brna, Hodonína a Znojma, se kterými jsme se jinak potkávali až ve vyřazovacích bojích na “velkých turnajích”. Z velkých moravských turnajových jmen chyběly snad jen Vítkovice. Z počátku jsme cítili nervozitu a respekt z týmů se zvučnými jmény, nicméně kluci se rychle otrkali a zjistili, že jsou těmto týmům více než rovni. Moravskou ligu vyhráli s pozitivním skóre +115, tedy více než dvojnásobkem kladných gólů druhého týmu Bulldogs Brno Black.

Nakonec jsme měli možnost v průběhu sezóny změřit síly i s Vítkovicemi, které nás v lednu pozvaly na první ročník turnaje Moravská florbalová akademie. Zde měly změřit síly Vítkovicemi vybrané nejlepší týmy Moravy. Byl to krásný florbalový turnaj v Lipníku nad Bečvou, a i zde se klukům podařilo ukázat, jak na tom v tomto ročníku jsou. Turnaj zcela ovládli a zaslouženě zvítězili.

Druhá polovina méně zkušených hráčů BLACK se pravidelně utkávala ve Zlínské florbalové lize s týmy z blízkého okolí. Museli bojovat naplno, neboť největší opory mladších žáků bojovaly v nově založené Moravské lize. Přesto se s tímto faktem dokázali poprat a ve Zlínské lize obsadili krásné páté místo s pozitivním skóre +14 gólů.

V letošní sezóně se navíc podařila zorganizovat pro vybrané mladší žáky ještě jedna významná událost. Spolu s partnerským klubem z Litvínova a doplnění ještě o hráče ze Zlín Lions se mohli podívat a zahrát si na největším florbalovém turnaji mládeže na světě, Gothia Innebandy Cup ve Švédsku. Tento turnaj je ve florbalovém světě brán jako Mistrovství světa mládeže a díky velké snaze vedení týmu, speciálně vizionáře Tom Ťopka, si tam kluci mohli zahrát se soupeři z 5 zemí. Jen v naší kategorii, tedy ročníku narození 2010 a mladší, se účastnilo 55 týmů. I přes náročnou cestu, ubytování na škole a spánku ve spacácích na karimatkách, prokázali odhodlání a touhu zvítězit, což se jim nakonec i podařilo. Snad málokdo umí v současnosti docenit vítězství na tomto turnaji, jakého dosáhlo v historii jen několik českých velkoklubů.

Své florbalové uměni budou moci naši malí Panteři předvést ještě na třech velkých tuzemských turnajích, které nás teď na jaře čekají.

12. - 14. 5. 2023 Prague Floorball Cup

26. - 28. 5. 2023 Ostravské hry

22. - 25. 6. 2023 Brno Open Game

„Již nyní však můžeme říct, že mladší žáci Panthers Otrokovice jsou velmi dobrý a zkušený tým, který svým uměním může zanedlouho pomoci vrátit superligu zpět do Otrokovic“, konstatoval na závěr trenér Aleš Langer.

Tým WHITE: Lukáš Zelík, Robin Hasík, Jakub Illeš, Jonáš Konior, Jakub Kračina, Tomáš Kulhánek, Adam Langer, Adam Martínek, Daniel Matoušek, Martin Niklfeld, Jan Ťopek, Jakub Ťopek, David Žák, Martin Pšenčík

Tým BLACK: Dominik Hutař, Maxmilián Janota, Lukáš Holub, Adam Kala, Jan Maňášek, Aleš Mika, Adam Nevělík, Vít Šindelář, Ondřej Škrabal, Jakub Smyček, Marek Hanousek, Jakub Vaňhara, Jan Vaníček, David Ocásek, Jakub Zdráhal

STARŠÍ ŽÁCI

Kategorie starších žáků se účastní moravské národní ligy, která se hraje systémem výkonnostních košů. Soutěž je rozdělena na 3 koše, v každém se účastní 5 týmů a dle předvedených výsledků týmy putují pořadím nahoru nebo dolů.

Náš tým začal sezónu ve středním koši a až na jednu výjimku, kdy dočasně nahlédl do nejvyššího koše, jsme se dle naší výkonnosti pohybovali na pomezí mezi prostředním a nejnižším košem.

Naše základna v této kategorii čítá pouze 10 kluků, což je velmi málo na sestavení stabilního týmu, tak nám celou sezónu musela vypomáhat část mladších žáků, pro které to byla určitě dobrá zkušenost.

Je potřeba si uvědomit, že tato kategorii již nabízí vysokou kvalitu na úrovni zlínského a jihomoravského kraje a pokud chcete obstát v silné konkurenci, je potřeba na sobě pracovat opravdu každý den.

„Myslím si, že kluci se sice velmi snažili, ale deficit tréninků u některých se někde projevil musel. Věřím, že nejstarší kluci, kteří po sezoně přestupuji do dorostu, budou na sobě dále pracovat a pomohou týmu k dobrým výsledkům,“ konstatoval trenér starších žáků Tomáš Ťopek.

Složení týmu: Jáchym Bořuta, Vojtěch Čambala, Tadeáš Fojtík, Jakub Horák, Patrik Matoušek, Ondřej Medek, Michal Pernička, Jiří Pompa, Patrik Silný, Dominik Tomeček, Lukáš Vyoral 

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři