Mladší žáci o víkendu poprvé okusili hořkost porážky

Po měsíční odmlce od turnajové praxe, čekal mladší žáky opět turnaj v Zubří. Mladší žáci dorazili na turnaj v zbrusu nových teplákových soupravách.

Zubří nepatří mezi oblíbené destinace. Důvodem je minimální rozměr hřiště, kde v přehuštěném prostoru není lehké překonávat soupeře, který brání okolo brankoviště.

Do prvního zápasu v Novém roce vstoupili mladší žáci velice vlažně, v druhé půli dokázal tým přidat a s týmem ze Vsetína si poradil v poměru 4:1.

Následující utkání sehrál tým proti FBC Holešovu, bohužel produktivita v zakončení byla žalostná a bohužel panteři se v zápase na branku velice nadřeli. V druhé půli překlopil tým Holešova vedení na svou stranu a zvítězil 2:4. Pro panthery se jednalo o první porážku v sezóně.

Turnaj byl velice náročný, i z důvodu chřipkové epidemie, kterou tým zasáhla minulý týden. Ve třetím zápase čekal panthery napínavý souboj s Valašským Meziříčím. Zápas nabídnul opět souboj plných emocí i správného florbalového napětí. Bohužel za stavu 2:1 v náš prospěch došlo k situaci, kdy soupeř nepřiznal svou evidentní teč od těla a tak ze standartní situace bylo vyrovnáno na konečných 2:2. Celý turnaj řídil pouze jeden rozhodčí, tudíž chybu nelze přisoudit sudímu. Bohužel gesto Fair-play bylo zapomenuto.

Posledním soupeřem na turnaji byla Kelč, proti kterému náš tým držel 95% míčku, bohužel střelecká mizérie pokračovala i nadále. Ve druhé části se štěstí přiklonilo na stranu Panterů a porazili Kelč 4:0.

V celém turnaji nám dělal problém pohyb a uvolnění, kdy hra byla bez nápadu a velmi statická. Velkým problém nám dělalo úzké hřiště, s kterým jsme měli problém celý zápas. Turnaj ukázal i nové slabiny, které budeme muset do dalšího turnaje vylepšit.