Mladší žáci ovládli skvěle obsazený Panthers Cup, finále vyhráli v nájezdech

Opět potvrdili, že ve své věkové kategorii patří v republice mezi nejlepší. Mladší žáci Panthers Otrokovice opanovali v hale na Štěrkovišti nultý ročník turnaje Panthers Cup 2022.

„Kluci vyhráli srdcem turnaj, který měl obrovskou kvalitu,“ ocenil výkonu týmu trenér mužstva Aleš Langer, který ho vedl s Tomášem Ťopkem a Josefem Štouračem mladším. „Každý tým mohl porazit každého a po ukončení základní části by vítěze turnaje nedokázala určit ani profesionální sázková kancelář.“

Turnaj vznikl částečně na popud litvínovských Bivojů, se kterými se Panteři loni utkali ve finále dvou prestižních akcí v Brně a v Liberci a mezi týmy vznikla sportovní rivalita.

„Chtěli jsme zjistit, jak jsou na tom kluci v porovnání s těmi nejlepšími. Pozvali jsme ještě zlínské Lions a Vítkovice, které trénuje Bára Husková, otrokovická rodačka a hráčka superligového družstva Vítkovic,“ představil Langer účastníky turnaje.

Ve skupině se střetl každý s každým, přičemž Panteři remizovali 3:3 s Litvínovem, přestříleli Zlín 10:8 a podlehli Vítkovicím 0:2. Skupiny vyhrály Vítkovice s bilancí dvou vítězství a jedné porážky, Panteři měli spolu Litvínovem stejný počet 4 bodů, za nimi skončil s jednou výhrou a dvěma porážkami Zlín.

Play off pak nabídlo nevídané drama. Nejdříve Vítkovice porazily v nájezdech Zlín, když vyrovnaly v poslední minutě díky vlastní brance soupeře. Druhé semifinále mělo jednoznačnější průběh a Panteři po svém nejlepším výkonu na turnaji s přehledem zdolali Bivoje Litvínov 5:2 a vrátili jim tak dvě loňské finálové porážky. V následujícím zápase o třetí místo měli více sil Litvínovští.

Finále se dlouhou vyvíjelo ve prospěch Vítkovic, které se už v 9. vteřině ujaly vedení a první poločas Panteři prohráli 0:2. Pak ale vydolovali poslední zbytky sil, soupeře hrajícího s větším počtem hráčů začali přehrávat a během devíti vteřin dokázali srovnat. A protože další svoje šance nevyužili, o vítězi turnaje rozhodly až nájezdy a jejich sedmá série. V té proměnil i svůj třetí nájezd ledově klidný Jan Ťopek a Vítkovice naopak svůj pokus nevyužily.

„Nemá cenu nikoho vyzdvihovat. Bylo to kolektivní vítězství,“ zdůraznil Aleš Langer.

O úspěšnou reprezentaci klubu se zasloužili brankáři Martin Niklfeld, Patrik Silný a hráči do pole Jan a Jakub Ťopkové, Tadeáš Fojtík, Jonáš Konior, Jakub Kračina, Adam Langer, Lukáš Vyoral, Robin Hasík, Kryštof Zuzaník, Lukáš Zelík, Tomáš Kulhánek a Adam Martínek.

„Věřím, že jsme tímto založili tradici a příští rok se tady zase sejdeme,“ dodal Aleš Langer

Foto z turnaje: https://www.flickr.com/photos/187585920@N02/albums/72177720295880687

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy