Mladší žáci prolomili ostravské prokletí a vezou domů bronz

Poslední květnový víkend vyrazili malí Panteři na turnaj Ostravské hry. V severomoravské metropoli se nám v minulosti nikdy nedařilo, ale kluci byli rozhodnutí tentokrát tohle prokletí zlomit a poprat se o některou z medailí.

V kategorii mladších žáků se do seznamu účastníků zapsalo úctyhodných 32 týmů. Pro tento turnaj jsme se rozhodli spojit síly s kamarády ze zlínských Lions a posílili jsme tým o 4 jejich členy.

V pátek nás čekali první boje v základní skupině, kdy na úvod Panteři narazili na tým FBS Olomouc. V pěkném a vyrovnaném zápase jsme houževnatého soupeře nakonec přehráli 4:1. Dalším soupeřem byl Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav, kde nás opět čekal těžký zápas a po velkém boji jsme zvítězili 4:2.

Posledním soupeřem ve skupině byli naši staří známí brněnští Gulliveři, které pravidelně potkáváme v národní lize. Ranní zápasy nám nesvědčí, takže kluci asi měli v sobotu špatně nastavený budíček a než se rozkoukali, tak prohrávali v poločase 1:5. Zápas však nevzdali a v druhé půli zabrali, zápas zdramatizovali a dotáhli se na skóre 4:5. I přes veškerou naši snahu nakonec soupeř pojistil své vítězství gólem v závěrečné power-play. Tato prohra nás posunula na druhé místo ve skupině a čekalo nás play-off.

Náročný sobotní den pokračoval vyřazovacími boji, kdy se všech 32 týmů utkalo v šestnácti finále, naším soupeřem byli Draci Říčany. Kluci ukázali svoji kvalitu a protivníka přestříleli 10:0. Ve večerním osmifinále jsme se utkali s týmem Florbal Včelín a opět jsme přesvědčivě vyhráli 11:3.

Finálový nedělní den pro nás začínal opět brzy ráno, kdy jsme již v 8 hodin stáli na palubovce a měřili své síly s týmem z Frýdku Místku. Opět jsme se na hřišti hledali a po urputné bitvě a spoustě neproměněných šancích a bohužel i nešťastnému zranění jednoho z našich kluků, které bylo fatální a odnesla to zlomená noha, jsme dovedli zápas po remíze 1:1 do samostatných nájezdů. V infarktovém závěru se prokázala kvalita našich střelců, kdy jsme proměnili 4 z 5 nájezdů a když soupeř dvakrát zaváhal, znamenalo to pro nás postup do boje o medaile.

V semifinále jsme narazili na tým Fbc Cargo Šternberk. Kluci si nepohlídali začátek zápasu a brzo prohrávali 0:3. Tým to ale nezlomilo a do poločasu jsme snížili na těsný rozdíl 2:3. Bohužel se nám ale obrat nepodařilo dovršit a soupeř nakonec dovedl utkání k vítězství 4:2.

Kluci byli velmi zklamaní, ale museli zmobilizovat všechny poslední síly do boje o vytouženou medaili a jednou z hlavních motivací bylo ji vybojovat i pro zraněného kamaráda Fildu v nemocnici.

V posledním a nejdůležitějším zápase jsme opět narazili na brněnské Gullivery a další naší motivací bylo jim oplatit porážku ze základní skupiny. Kluci vstoupili do utkání bojovně a vypracovali si náskok 2:0. Soupeř se ale nevzdal a gólem zápas ještě zdramatizoval. Kluci ale bojovali jako správní Panteři a Lvi a medaili si již nenechali vzít.

Prokletá Ostrava nám konečně odemkla medailové brány a kluci slavili bronz skoro jako vítězství v turnaji. Moc si ceníme toho, že ve velké konkurenci si naši malí Panteři letos přivezli z velkého turnaje již druhou placku.

"Moc všem klukům děkujeme za velkou bojovnost a nasazení, kdy i přes neúspěchy, zranění a únavu, kterou dlouhé turnaje přináší, se nevzdali a bojovali až do poslední chvíle. Moc si tohoto úspěchu ceníme a je pro všechny, hráče i trenéry, velkou motivací dále na sobě pracovat,“ zhodnotil na závěr turnaj trenér týmu Aleš Langer.

Tým se představil ve složení Lukáš Zelík, Jonáš Konior, Jakub Kračina, Martin Pšenčík, Tomáš Kulhánek, Robin Hasík, Martin Niklfeld, Jakub Ťopek, Jan Ťopek, Adam Langer, Daniel Matoušek, Jakub Illeš, Adam Martínek, David Žák, Filip Klinkovský, Filip Janča, Vojta Orsava a Lukáš Krčmář.

Trenéři: Aleš Langer, Michal Konior a Tomáš Zelík

FOTOGALERIE

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři