Na Brno Open Game to mladým Panterům opět cinklo

Poslední červnový víkend zakončili Panteři, v kategorii přípravka a mladší žáci, kolotoč letních turnajů na prestižním Brno Open Game. Po skvělých výkonech vezou nejmenší kluci bronzové medaile a mladší žáci se v konkurenci 52 týmů prokousali mezi posledních šestnáctku.

Přípravka

Tento turnaj byl pro nejmenší kluky již letošním posledním turnajem a vrcholem sezóny. První den nám vyšel. Narazili jsme na tři brněnské týmy Hornets, FBC Gepardi a EMKO Case Gullivers B a ze všech zápasů jsme odešli jako vítězové s celkovým skóre 23:1. Program druhého dne jsme otevřeli proti Prague Tigers s přesvědčivou výhrou 8:0.

Následovali dva těžcí soupeři. Zápas s Hattrick Brno byl vyrovnaný, oba týmy bojovaly, ale nakonec jsme vítězství urvali my se skóre 3:1. A nyní byl na řadě náš přemožitel z finále na Ostrava Cup. Hráči Vítkovic na nás nastoupili s vysoce defenzivní hrou, kdy jejich kompletní pětka bránila a občas vyráželi do smrtících brejků. Tato taktika bohužel slavila úspěch a my poprvé prohráli 1:3. Na závěr jsme porazili PSKC Okříšky a Panthers Praha a skončili ve skupině na 2. místě.

V osmifinále nás čekali Bulldogs Brno, pro nás neznámý soupeř. Kluci se soustředili a přesvědčivě vyhráli 6:1. Znamenalo to postup do nedělních vyřazovacích bojů a čtvrtfinálový souboj proti Sokol Brno EMCO Case Gullivers A. Zde už bylo jasné, že nebude padat mnoho gólů a projeví se kvalita obou týmů. V krásném zápase ale Panteři opět zabojovali, dokázali zvítězit 5:3 a slavili postup do semifinále.

Zde jsme narazili na K1 Florbal Židenice, vítěze druhé skupiny. Kvalita tohoto týmu byla zjevná. Zápas byl vyrovnaný, začali jsme dobře, využili jsme přesilovku, ale vedení nám dlouho nevydrželo. Židenice dokázaly vyrovnat a nakonec i zápas otočit. Kluci bojovali, stříleli, ale bohužel už zápas nedokázali zvrátit. V krásném a bojovném zápase prohráli 2:1 a zajistili si tak bronzové medaile.

Tým se představil ve složení Kuba Medek, Michal Kostka, Alex Grivalský Miklík, David Zpěvák, Igor Norek, Dominik Hána, Jan Svoboda, Robin Matulík, Adam Kulhánek, Tom Vajdík, Ondřej Drábek, Tom Zavadil, Simon Zavadil, Teo Matejovič a Kryštof Norek.

Trenérské trio: Jana Grivalská Miklíková, Igor Norek a Martin Kostka.

Všem hráčům patří velké poděkování, stejně tak jako rodičům, kteří nás doprovázeli. Tímto jsme zkompletovali letošní sbírku na dvě zlata, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili.

Byla to fantastická sezóna, na kterou budeme dlouho vzpomínat, ale jsme připraveni pracovat a už se začínáme chystat na tu příští. Hodně hráčů postupuje do elévků, čekají nás nové výzvy a určitě chceme letošní úspěch zopakovat!

Mladší žáci

Na závěr sezóny se mladší žáci zúčastnili oblíbeného turnaje Open Game Brno, kde v minulých třech ročnících vždy slavili úspěch a medaili. Letos však byla konkurence velmi silná a celkem se v této kategorii střetlo 52 týmů z Čech i Slovenska.

Ve skupině mladé Pantery čekaly tři týmy. Na úvod svedli duel s TROOPERS Black, který po jednoznačném průběhu skončil našim vítězství 13:1. I druhý zápas proti Drakům Říčany jsme začali přesvědčivě a po poločase vedli o 6 branek, ale houževnatý soupeř se nevzdal a začal výsledek stahovat. Kluci ale zabojovali a uhájili v přestřelce těsné vítězství 11:9.

Dalším soupeřem byl neznámý tým Florbal Rosice, kde i přes trochu utrápený výkon jsme nakonec zápas zvládli a vyhráli 7:1. Největší bitvu Panteři svedli s výborným týmem Snipers Třebíč. Soupeř nás dokonale zaskočil a po poločase zaslouženě vedl 3:1. Kluci se ale nevzdali a zápas otočili a v bouřlivé noční atmosféře, kdy dohrávali utkání až po desáté hodině večerní, nakonec slavili těsné vítězství 4:3.

Skupinu jsme vyhráli s plným počtem bodů a díky tomu jsme se vyhnuli předkolu play-off.

V play-off se střetlo 32 týmů a my narazili na 1. FBC Sokol Husovice. Kluci měli celý zápas jasnou převahu a soupeře přehráli 15:6 a s radostí vyhlíželi osmifinále proti FbC Hradec Králové. Potkali se dva vítězové skupin a oba týmy předvedly skvělý výkon na hranici svých možností.

V „africkém“ podnebí místní haly, kde se pot dal z hráčů po minutě ždímat, jsme vlétli na soupeře jako uragán a rychle získali vedení 3:0. Soupeř se nevzdal a bohužel po našich chybách v defenzivě bylo skóre opět brzo vyrovnáno. Panteři ale zabojovali a opět uskočili o 2 góly. Zápas hraný ve velmi těžkých podmínkách na 3x12 minut, kdy si všichni sáhli až na dno svých fyzických sil, gradoval v poslední třetině. Panteři šli stále za vítězstvím, ale fantastický gólman Hradce byl proti a všechny naše šance nám vychytal, a i pověstná štěstěna nám nebyla nakloněna.

Soupeři se podařilo snížit, ale i tak jsme minutu před koncem stále sahali po vítězství. Posledních šedesát sekund se pro nás stalo hororem. Hradečtí hráči svým důrazem vyrovnali a bohužel pár sekund před koncem pohřbili naše naděje šťastným gólem, který se odrazil od našeho obránce za bezmocného gólmana. Tímto pro nás nešťastně turnaj skončil a na všech našich hráčích bylo vidět obrovské zklamání.

I přesto kluci předvedli za celý turnaj skvělé výkony a bojovali ze všech sil. Moc jim děkujeme za skvělé zážitky a všem rodičům za výbornou podporu a těšíme se na další sezónu!

Tým se představil ve složení Lukáš Zelík, Jonáš Konior, Jakub Kračina, Tomáš Kulhánek, Robin Hasík, Martin Niklfeld, Patrik Silný, Jiří Pompa, Kryštof Zuzaník, Tadeáš Fojtík, Jakub Ťopek, Jan Ťopek, Adam Langer, Martin Pšenčík, Filip Janča, Filip Klinkovský a Lukáš Večeřa.