Nová posila Panterů Lukáš Pešat

pondělí 7.8.2017 • Matěj Kostka

Lukáš Pešat přichází posílit řady Panterů z Vítkovic. Vyzpovídali jsme jej, jak se mu líbí v novém prostředí a jak se těší na sezónu v Otrokovicích.

Ahoj Lukáši, do panterů přicházíš jako posila z Vítkovic. Můžeš nám popsat, jak celé hostování vzniklo?

Zdravím všechny fanoušky Panthers. Už někdy v polovině minulé sezóny jsem uvažoval o odchodu z Vítkovic, protože jsem cítil, že stojím na místě a musím se víc dostat do hry. Po sezóně mi přišly nabídky z Tatranu, Fbc Ostrava a právě Otrokovic. Věděl jsem od Marka Matejčíka, jak to tady chodí, a že je to hlavně skvělá parta kluků, asi proto jsem se rozhodl pro tenhle TÝM.

Jak reagovali spoluhráči nebo trenér z Vítkovic, když bylo jisté, že sezónu začneš v Otrokovicích?

Spoluhráči i trenér naše rozhodnutí odejít chápou. Na hřišti bude určitě velká rivalita, ale mimo hřiště zase všechno, jako bychom byli ve stejném týmu.

Jaké byly tvé první dojmy v kabině Panterů?

První dojem z kabiny byl skvělý. Všichni kluci byli moc ochotní s čímkoliv pomoci nebo poradit. Samozřejmě padlo na naši adresu i par vtípků, ale my se Švajnerem (Marek Švajný) to bereme a rádi se taky zasmějeme.

S týmem odjíždíš na Czech open, jak se těšíš na první ostré zápasy s novými spoluhráči a jaké máš očekávání do nové sezóny?

Zatím bylo jen pár přípravných zápasů, kde se nesešel cely tým, takže se hodně těším, že už budeme hrát konečně všichni. Budeme ale zkoušet nové věci, takže jsem sám zvědavý na výsledek. Do sezóny mám vždycky nejvyšší cíle a věřím, že když budeme hrát jeden za druhého, a jak říká Mára Zapletal " žrat podlahu", tak se můj sen muže splnit.

Můžeš nám říct co je tvým snem?

Když už to hraju takovou dobu, tak chci být nejlepší.

Je něco, co bys chtěl vzkázat fanouškům?

Fanouškům bych chtěl vzkázat ať jsou stejně skvělí jako byli, protože v Otrokovicích se hraje každému špatně hlavně kvůli skvělé podpoře tribuny.

Děkuji ti za rozhovor. V Praze na Czech openu i v celé sezóně ti přeji hodně úspěšných zápasů.

Taky díky.