Otrokovice se představí na půdě úřadujícího mistra

Hráče týmu Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE čeká výjezd do Ostravy, kde se v sobotu 18. 1. 2020 utkají od 17:00 s Vítkovicemi.

První střetnutí mezi Pantery a rytíři se odehrálo na konci října v Městské sportovní hale v Otrokovicích. A byli to právě domácí hráči, kteří po většinu utkání vedli a hosté dotahovali. Ve druhé třetině už se zdálo, že tým Michala Kvapila po brance Lukáše Pešata na 3:1 v polovině utkání začíná pomalu odskakovat. Vítkovice však ještě do přestávky zásluhou Sladkého a Šebesty dokázaly vyrovnat. V závěrečné třetině se na každé straně prosadil jeden střelec. Za domácí to byl Petr Kittel a za hosty vyrovnal Gattnar. Další branka nepadla ani v prodloužení, a nakonec musely rozhodnout nájezdy. Za Pantery se prosadil pouze Laco Gál. Domácí brankář Kevin Majrich však postupně vychytal Rýpara, Bräuera i Hrubého a Otrokovice mohli slavit cenné vítězství 5:4 po nájezdech.

Vítkovice berou základní část dle slov svého hlavního trenéra Pavla Bruse jako přípravu na play off.

Přesto se dle očekávání drží v horních patrech Superligové tabulky. I vzhledem k právě odehranému Poháru mistrů se podařilo ve Vítkovicích udržet základní kostru týmu. Družstvo se dlouhodobě opírá o výkony reprezentačního brankáře Lukáše Součka. V obraně to samé můžeme říct o odchovanci Rožnova Josefovi Rýparovi nebo uzdravené opoře Jakubovi Hubálkovi. V útoku se může trenér Brus spolehnout na vícero hráčů, přesto v posledních letech je to především Lukáš Hájek nebo Marek Bräuer. Dlouhodobě zraněný je stále ještě Adam Delong, další eso Vítkovic. Přes prohru v posledním kole s Mladou Boleslaví 4:9 se sobotní soupeř Otrokovic nachází na 2. místě se 46 body na svém kontě.

Panterům se přelom roku nepovedl. Po domácím nedárku proti Pardubicím, neuspěli ani v Liberci, kde nedotáhli úvodní utkání roku 2020 do úspěšného závěru. Nakonec brali pouze bod za prohru 7:6 v prodloužení. Světlým momentem utkání byl výkon brankáře Majricha, který i přes prohru držel Pantery v zápase, tak jako dvojice Nehila – Petřík, která dohromady nastřádala 5 kanadských bodů. Pantery čeká velká výzva, přivést body z nedávno opravené Dubiny. I přes ne úplně povedené poslední zápasy se tým Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE nachází na 6. místě se ziskem 31 bodů.

Utkání 21. kola Superligy florbalu 1. SC TEMPISH Vítkovice vs. Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE startuje v sobotu 18. 1. 2020 od 17:00 (SC Dubina Ostrava)

Další domácí zápas odehrají Panteři v neděli 9. 2. 2020 od 18:00 proti FBC 4CLEAN Česká Lípa