Panteři budou hájit první místo v Ostravě proti Letce

O prodloužení série pěti vítězných zápasů a udržení prvního místa bude usilovat Áčko Goldea Panthers Otrokovice v sobotním utkání v Ostravě, kde se střetne od pěti hodin odpoledne s týmem FBC Letka Toman Finance Group.

Panteři zdolali naposledy České Budějovice 7:2 a udrželi domácí neporazitelnost. Díky zaváhání Ústí nad Labem se tak po sedmi kolech dostali do čela tabulky o bod před Severočechy a Bulldogs Brno.

Náš sobotní soupeř se nachází na deváté příčce, o dvě místa níže než na konci minulé sezony. V té ostravský celek prohrál ve čtvrtfinále s Hattrickem Brno 1:3 na zápasy. Letošní výsledky Letky jsou nevyrovnané. Doma zdolala Plzeň 9:3 a Chomutov 2:1, mezitím ale prohrála vysoko s Bulldogs 3:13. Severomoravanům nevyšel ani poslední duel v Brně, kde podlehli Gullivers 5:11.

Týmovým lídrem produktivity je Jan Vojáček (5+2), který má dva starty ze Vítkovice v superlize. Letka je co do počtu trestných minut (22) nejslušnějším mužstvem soutěže, zároveň patří v oslabení mezi nejlepší. Slabá je naopak fanouškovská podpora, na domácí zápasy chodí do haly Sareza průměrně 113 diváků. Letku také trápí nízká úspěšnost střelby (17%).