Panteři jedou na Czech Open.

středa 8.8.2018 • Redakce

Trenér Kvapil si pochvaluje, že tým hraje v elitní kategorii.

Tatran Střešovice, Unihockey Tigers Langnau a IBF Falun. To jsou soupeři, se kterými se florbalisté Hu-Fa Panthers Otrokovice střetnou od čtvrtku na mezinárodním turnaji Czech Open v Praze.

"Je výborné, že hrajeme elitní kategorii. Pokud chceme v české soutěži patřit mezi nejlepší, je důležité hrát tyhle zápasy," těší hlavního trenéra Michala Kvapila.

Skupinovou fázi rozehrají Otrokovice ve čtvrtek po obědě s Langnau. "Bude to první zápas, takže nevíme, co čekat. Ale bude to asi hodně běhavý florbal," předpokládá Kvapil.

Večer se pak Panteři utkají s Tatranem Střešovice. "Je to náš tradiční soupeř. Budeme mít šanci uhrát solidní výsledek," věří Kvapil.

Duely ve skupinách pak tým uzavře v pátek dopoledne se švédským vicemistrem z Falunu. "Je to jeden z nejlepších týmů světa. Zápas chceme pojmout jako odměnu hráčům, aby si zahráli všichni, kteří jsou v přípravě," uvedl Kvapil.

Bez ohledu na výsledky ve skupině, odehrají Panteři také play off. "To bude rozhodujcí. Tam se budeme soustředit sami na sebe."

Kvapil bere do Prahy sedmnáct hráčů plus dva brankáře. "Zapojíme všechny hráče. Sestava bude téměř finální," prohlásil Kvapil.

První zápasy v otrokovickém dresu odehraje útočník Martin Rožnovják, posila z mistrovské Mladé Boleslavi. Mužstvo povede jako nový kapitán Michal Nagy. Zkušený obránce převzal pásku po Karlu Ťopkovi, který ukončil aktivní kariéru.

Tým zatím zvládl v přípravě čtyři zápasy, po porážce 3:5 od Brna zdolal Vítkovice 10:6, Brno drtivě 8:0 a Vinohrady 5:1.