Panteři jedou poprvé ven, v Kladně je prověří účastník baráže

Druhé kolo první ligy nabídne zápas dvou týmů, které bojovaly na jaře o účast v nejvyšší soutěži. Panteři nezvládli 2. kolo play-down s Karlovými Vary, které se pak v baráži zachránily v sérii s Kladnem v prodloužení posledního možného zápasu.

Naše áčko vstoupilo do nového ročníku domácí výhrou 7:5 nad brněnským Hattrickem. V atraktivním utkání se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, vítěznou branku a také hattrick přitom zaznamenal František Vykopal. Dvakrát se prosadil Martin Ležatka, jednou Josef Štourač a kapitán Ladislav Gál.

Také Kladno zahájilo sezonu vítězně, v hale brněnského Sokola vyhrálo 5:4 v prodloužení. Pozor si musíme dát na fauly, Kanonýři využili v Brně všechny tři přesilovky. Náš nedělní protivník má po jarní jízdě v play-off ty nejvyšší ambice, v létě posiloval. Ze švédské superligy se vrátil útočník Matyáš Bachmaier, ke kapitánovi Tomáši Chroustovi se připojil z Mladé Boleslavi jeho mladší bratr Tadeáš, který v superlize odehrál 358 utkání.

S Kladnem jsme se potkali ve dvou superligových sezonách v ročnících 2013/14 a 2017/18, přičemž jsme vyhráli všechny čtyři zápasy - venku 6:1 a 8:5, doma 4:0 a 7:1. Sobotní duel startuje v 18 hodin.