Panteři omlazují kádr, končí pět zkušených útočníků

pondělí 10.6.2019 • Redakce

Většina z nich patřila k dlouholetým oporám florbalových Panterů. V příští superligové sezoně však už Tomáš Sovják, Lukáš Uhrinovský, Martin Nagy, Marek Zapletal a Martin Rožnovják otrokovický dres z různých důvodů neobléknou.

"Chceme tým omladit," shrnul předseda klubu Karel Ťopek.
Vrcholovou kariéru se rozhodl v 34 letech ukončit Uhrinovský, který se vrací do Počenic, odkud v roce 2011 posílil otrokovického nováčka nejvyšší soutěže. Uhrinovského brzdily v posledních letech zdravotní trable, jeho krok tak klub nepřekvapil.
"Hlavně v prvních sezonách po postupu patřil k velkým oporám mužstva a vysloužil si i pozvánku do reprezentace. Za jeho přínos klubu jsme mu vděční," vzkázal šéf Panterů.
Ještě více zápasů za Pantery odehrál osmadvacetiletý Tomáš Sovják. "Ač se tak nikdy neprojevoval, patří mezi legendy klubu a velkou měrou se zasloužil o jeho vzestup," ocenil ho Ťopek. Urostlý útočník však postupně výkonnostně stagnoval a jeho role v týmu se zmenšovala. "Věříme, že změna prostředí pro něho bude novým impulzem."
Nové angažmá si hledá také pětatřicetiletý matador Marek Zapletal, který v Otrokovicích restartoval svoji kariéru a patřil mezi nejlepší střelce týmu. "Kéž by většina hráčů měla takový zápal pro florbal jako on. Ale čas nejde zastavit a na jeho pozici chceme sázet na mladší hráče," vyložil Ťopek.
Podruhé v kariéře opouští Pantery Martin Nagy, mladší bratr kapitána Panterů Michala. A znovu míří do Hattricku Brno, který letos postoupil do superligy. "Bohužel většinu kariéry doplácel na zdravotní potíže," připomněl Ťopek, že poslední duel za otrokovické áčko odehrál loni v listopadu.
Martin Rožnovják vydržel u Panterů po svém příchodu z Mladé Boleslavi pouze jednu sezonu, k oporám se však nezařadil, a tak se obě strany dohodly na ukončení spolupráce.
"Pracujeme také na posílení mužstva. Jména nových hráčů oznámíme v nejbližší době," ujistil Karel Ťopek.