Panteři společně s fanoušky pomohli potřebným

úterý 12.12.2017 • Matěj Kostka

Na sobotním utkání Panterů proti Mladé Boleslavi jste měli možnost pomoci těm, kteří ji potřebují, a to zapsáním se do registru dárců kostní dřeně.

Během sobotního utkání měli možnost všichni fanoušci Panterů ve věku od 18 do 35 let zapsat se do registru dárců kostní dřeně. Akce se zúčastnili také hráči a-týmu Otrokovic. „Pozitivně hodnotím přístup hráčů a jejich vstup do registru. Jsou mladí, zdraví, plní života a přece se nechali zapsat s tím, že můžou někomu pomoci,“ hodnotila Zdenka Wasserbauerová přístup hráčů superligového celku.

Do registru se nakonec zapsalo 25 nových dárců. „Co se týče počtu nově zapsaných dárců, tak jsem spokojená. Ovšem stále je hodně nemocných, kterým je odepřeno se uzdravit kvůli nedostatku dárců,“ komentovala Zdenka.

Během první přestávky měli diváci možnost si poslechnout z úst paní Wasserbauerové detaily ohledně dárcovství. „Byla jsem ráda, že jsem mohla i promluvit ke všem během první přestávky. Mnohdy se stane, že dárci časem přijdou, takže za každou možnost informovat veřejnost jsem ráda.

Utkání navštívilo celkem 448 diváků, kteří vytvořili skvělou atmosféru a hnali svůj tým k vítězství. Panteři nakonec zvítězili 6:2 a ukončili mladoboleslavskou sérii třiceti sedmi utkání v základní části s bodovým ziskem. „Samotná atmosféra na utkání byla úžasná. Oceňuji jejich zapálení pro hru a radost z pohybu. Měla jsem upřímnou radost z výhry. Gratuluji klukům a děkuji za gesto, které projevili,“ zhodnotila zápas a celou dobročinnou akci.