Panteři udrželi opory, přípravu rozjeli se staronovými tvářemi Kostkou a Grlickým

Se všemi klíčovými hráči a znovu pod vedením trenéra Karla Ševčíka zahájilo v průběhu května áčko Panterů přípravu na novou, v pořadí 12. superligovou sezonu v řadě. Tým posílili dva navrátilci, obránce Matěj Kostka a útočník Martin Grlický, který rozšířil početnou enklávu slovenských hráčů v Otrokovicích.

„Kádr je víceméně hotový,“ řekl předseda klubu Karel Ťopek. „Snažili jsme se ho doplnit tak, abychom mohli v sezoně hrát na tři útoky.“

Nový kontrakt podepsal kanonýr František Vykopal a navzdory zájmu špičkových celků Superligy a ze Švédska, se Panterům povedlo udržet nejproduktivnějšího hráče Ronalda Gašparíka, který prodloužil smlouvu do konce příští sezóny. Pod kontraktem jsou všichni jeho slovenští krajané.

Pokračují také všichni veteráni včetně kapitána Lukáše Petříka. „Jsme ve fázi, že se s nimi domlouváme vždy na nejbližší rok,“ uvedl Ťopek s tím, že do přípravy se zapojí talentovaní mladíci ze Zlína, Přerova a otrokovičtí mladíci Adam Štourač s brankářem Alexanderem Pujinem.

Pryč je Lukáš Kvapil, který se rozhodl pro první ligu v Brně. Hostování z Hattricku Brno vypršelo Vítu Máčkovi, do jihomoravské metropole míří rovněž Matěj Hronek výměnou za obránce Matěje Kostku, který se do Otrokovic vrací ze sestupujícího Hattricku po dvou letech. Dohoda zní na rok s opcí na další.

„Poslední sezona mu nevyšla, ale svojí kvalitou by měl patřit mezi čtyři první obránce týmu. Spolu se Sovjákem jsou posledními aktivními pamětníky postupu do Superligy,“ připomněl Ťopek.

Otrokovický dres oblékal také Martin Grlický, v sezoně 2020/21 v něm odehrál devět utkání v nejvyšší soutěži. Poté, co se Bulldogs Brno nepovedlo projít do Superligy, se dohodl s Pantery na dvě sezóny.

„K Červenkovi a Gašparíkovi by měl být alternativou na třetího centra. Má velkou motivaci, chce u nás do toho šlápnout, aby byl součástí slovenské reprezentace na mistrovství světa,“ podotkl Ťopek, který spolu s trenérem Ševčíkem tvoří program přípravných zápasů.

První soupeřem Panterů v nové superligové sezóně budou Bohemians Praha, hrát se bude 10. nebo 11. září v Otrokovicích.

„Povinností je předkolo, cílem šestka a tedy přímý postup do čtvrtfinále,“ dodal šéf Panterů.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy