Panteři v domácím utkání zvítězili nad Mladou Boleslaví

Technology Florbal Mladá Boleslav přijela v sobotu 9. 12. 2017 do Otrokovic jako lídr Tipsport Superligy.

V sobotu od 18 hodin čekalo Pantery těžké utkání na domácí palubovce, do Otrokovce totiž přijel lídr Tipsport Superligy z Mladé Boleslavi. Začátek utkání byl rozvážnější, když ani jeden tým nechtěl příliš brzy inkasovat. První vážnější šanci měli na svých holích hráči domácích, ale překonat Rytycha se jim nepodařilo. Lehce po polovině první třetiny nakonec domácí dokázali skórovat, když se po důrazu v brankovišti a několika dorážkách prosadil Jurčík. Ovšem o necelou minutu později byl stav opět vyrovnaný, protože se z bezprostřední blízkosti branky trefil Zakonov. V závěru první třetiny byl vyloučený mladoboleslavský Bína, ale domácí nedokázali nabídnutou početní výhodu zužitkovat.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, protože hned po úvodním buly se s přispěním teče trefil Novotný. Mladá Boleslav byla aktivnějším týmem, ale paradoxně to byly domácí, kteří vstřelili branku. Pešat se Švajným si dvakrát vyměnili míček a první jmenovaný prostřelil vše co mu stálo v cestě. Po této brance se hra vyrovnala a diváci mohli sledovat aktivní florbal nahoru dolů. V čase 27:42 vstřelil šťastnou branku Zapletal a domácí tým opět v utkání vedl. Poté byly opět šance na obou stranách, ale ani jeden tým nedokázal skórovat. Což změnil až Petřík, který po přihrávce na zadní tyč jednou rukou vstřelil branku. Do šaten se tak šlo za stavu 4:2 pro Pantery.

Do závěrečné třetiny hosté vystřídali brankáře. Místo Rytycha se mezi tři tyče postavil Bauer. Od začátku třetí třetiny hostující tým napadal rozehrávku domácích, ti ovšem míček s přehledem drželi na svých hokejkách. V čase 41:50 byl vyloučen Gruber a domácí tak hráli druhou přesilovou hru v utkání. Tu sice nedokázali využit, ale pět vteřin po vypršení trestu dokázal skórovat Sovják a poslal domácí do tříbrankového vedení. Vypadalo to, že Panteři dokáží poprvé porazit Mladou Boleslav v základní hrací době, ale do konce utkání zbývalo ještě spoustu času. Diváci mohli sledovat další spoustu neproměněných šancí na obou stranách. Mladá Boleslav zkusila dvě minuty před koncem hru bez brankáře, ale místo snížení naopak inkasovala. Gól přes celé hřiště dal domácí Szweda, asistoval mu Michajlovič. Pak už žádná branka nepadla a domácí mohli slavit výhru 6:2.