Panterům začíná play-off

pátek 9.3.2018 • Matěj Kostka

Druhý březnový víkend je ve znamení odstartování nadstavbové části Tipsport Superligy. Tým Fat Pipe Florbal Chodov si jako soupeře do čtvrtfinále vybral Hu-Fa Panthers Otrokovice. První dva zápasy této série se odehrají v sobotu a v neděli v Praze.

Chodov po základní části skončil na druhém místě s 67 body a Panteři na místě šestém se 47 body.

Letos se bude opakovat bitva z loňského ročníku, kdy Chodov dokázal Pantery porazit 4:1 na zápasy. Tým z Prahy pokračoval v dobré hře i po zbytek play-off. V semifinále vyřadil Vítkovice a v Superfinále dokázal porazit Mladou Boleslav a obhájit tak mistrovský titul.

Kromě loňského ročníku týmy na sebe narazili i v play-off ročníku 2013/2014. V historicky nejúspěšnější sezoně z pohledu Panterů tenkrát vyřadili tým z Jižního Města v sérii hrané na 7 zápasů úžasně 4:3 na zápasy a o týden později Panteři nastoupili do svého prvního a zatím posledního semifinále, ve kterém už nestačili na silný Tatran Střešovice, který sérii ovládl poměrem 4:0.

Letos však Panteři cítí velkou šanci si semifinále znovu zopakovat. Při výběru soupeřů, který probíhal bezprostředně po dohrání všech zápasů základní části, se vyhnuli Mladé Boleslavi, která jako soupeře pro čtvrtfinále zvolila logicky Sokol Pardubice. Druhý Chodov sáhl po otrokovickém florbalovém klubu, se kterým má z letošní sezóny ryze výherní bilanci. Nutno však dodat, že obě utkání byla vyrovnaná.

Chodov bude v celé sérii rozhodně spoléhat na trojici Ondrušek, Mikeš a Marek Vávra, přičemž první jmenovaný vyhrál bodování celé soutěže. Panteři nejvíce těží ze spolupráce Pešata se Zapletalem, ale ani ostatní formace nezůstávají pozadu. Skvělá a propracovaná defenziva je doménou Panterů od začátku jejich působení v nejvyšší soutěži.

Dokáží Panteři uspět v prvních utkání čtvrtfinále?

V sobotu 10. 3. 2018 se hraje od 16:30 a zápas můžete sledovat zde:

Fat Pipe Florbal Chodov - Hu-Fa Panthers Otrokovice

Utkání v neděli 11. 3. 2018 začíná v 19:15 a zápas přenáší ČT Sport:

Fat Pipe Florbal Chodov- Hu-Fa Panthers Otrokovice